آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78762
تاریخ انتشار : 23 تیر 1394 22:46
تعداد بازدید : 1287

تحول بعدی یادگیری ماشین: معلم کامپیوترتان شوید!

محققان مایکروسافت قصد دارند به مردمی که هیچ پیشینه ای از یادگیری ماشینی ندارند، کمک کنند تا به سیستم های خود آموزش بدهند. این محققان به این اقدام به چشم تحول بعدی آموزش ماشینی نگاه می کند.

فناوران- پاتریک سیمارد، مهندس برجسته مرکز تحقیقات مایکروسافت که پروژه تحقیقاتی آموزش ماشینی را رهبری می کند، می گوید: تا به حال هیچ کس نتوانسته ابزار یادگیری ماشینی را برای افراد عامه بسازد. یادگیری ماشینی در سیستم هایی که هوش مصنوعی بالاتری دارند و می توانند اطلاعات بیشتری را دریافت کنند، ثابت کرده که برای ساخت ابزارهای رایانشی شخصی تر مفیدتر است.
یادگیری ماشینی یکی از فناوری های پیشرفته کلیدی است که در سال های اخیر غول های فناوری روی آن مانور می دهند. مثلا سرویس «مترجم اسکایپ» ابزاری برای ترجمه صوتی همزمان که چند وقتی است مایکروسافت راه اندازی کرده است. به طور کلی، به تازگی امروزه برخی کسب وکارها به منظور جلوگیری از سرقت یا پیش بینی رشد سود از فناوری یادگیری ماشینی استفاده می کنند. 
این انتظار می رود که این فناوری آنقدر اهمیت پیدا کند تا جایی که به یک «تحول نامرئی» تبدیل شود؛ دقیقا همان اتفاقی که برای فناوری ابری رخ داد و این فناوری توانست به خوبی جایگزین سخت افزارهای رایانش سنتی شود. یادگیری ماشینی اثبات کرده که مشکلی در بخش تامین و تقاضا ایجاد کرده است: افراد متخصص زیادی در زمینه یادگیری ماشینی وجود ندارند و بیشتر پروژه های کسب وکارها و سازمان ها روی دست شان مانده است. همین امر نیز موجب شده که تلاش های بیشتری برای در دسترس کردن یادگیری ماشینی برای گروه های بیشتری از مردم انجام شود. 
مایکروسافت در این زمینه پیشگام است و عمیقا سعی در توسعه این فناوری دارد. به طور مثال، یادگیری ماشینی آزور، یک سرویس مبتنی بر فناوری ابری و مجموعه ای از الگوریتم ها و ابزارهایی است که به دانشمندان داده ها امکان می دهد سریع تر و راحت تر، مدل های یادگیری ماشینی را توسعه دهند. 
با کمک یادگیری ماشینی آزور، دیگر توسعه دهندگان که هیچ پیش زمینه ای در مورد یادگیری ماشینی ندارند، می توانند این نوع فناوری را توسعه دهند که این کار هم مقرون به صرفه است و هم زمان کمتری می گیرد.مایکروسافت در پروژه آموزش ماشینی ابزارهایی را برای همه افراد ارایه داده تا بتوانند به یک کامپیوتر یاد بدهند که چگونه باید کارهای یادگیری ماشینی را بیاموزد و این کار را حتی اگر تخصصی در زمینه تحلیل داده یا علوم کامپیوتر نداشته باشند هم می توانند انجام بدهند. 
با این حال، سیمارد امیدوار است که متخصصانی در دوره های دکترا و همچنین متخصصانی در این زمینه بتوانند با استفاده از این ابزارهای یادگیری ماشینی، مدل هایی را آموزش بدهند که می تواند چیزهای مختلف را یاد بگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :