آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78990
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 12:29
تعداد بازدید : 734

به عنوان نخستین شرکت فناورانه پس از توافق هسته‌ای

اپل برای ورود به ایران نقشه می کشد

فقط چند ساعت بعد از توافق هسته ای میان ایران و ۵ قدرت دیگر جهان، شرکت اپل برای ورود به بازار کشورمان اعلام آمادگی کرده است.

فناوران- بر اساس گزارش یک مقام آگاه، وال استریت ژورنال گزارش داد که اپل در حال مذاکره با توزیع کننده های ایرانی است تا بتواند کانال فروش خود را در این منطقه باز کند.
از دیگر شرکت های بزرگی که برای ورود به بازار ایران نقشه می کشند می توان به بویینگ و جنرال الکتریک اشاره کرد که قصد دارند یا به بازار ایران وارد شوند یا فروش فعلی خود را در کشورمان گسترش دهند.
روز سه شنبه گذشته آمریکا موافقت کرد که برخی از تحریم های اقتصادی در رابطه با ایران را بردارد و در ازای آن ایران هم به تعهدات خود عمل کند.
بر اساس این گزارش باوجود ممنوعیت ورود محصولات اپل، درخواست برای محصولات این شرکت همچون آیفون و آیپد، باعث افزایش قیمت این محصولات در ایران شد. این در حالیست که همچنان هیچ گونه خدمات پس از فروش برای محصولات این شرکت در ایران وجود ندارد.
در سال ۲۰۱۲ به دلیل محدودیت دسترسی به محصولات اپل برای ایرانیان، بازار این کشور برای ابزارهای اپل تشنه تر شد.
بر این اساس قاچاق این نوع کالا در بازار ایران به شدت افزایش یافت و شرکت هایی ادعای نمایندگی در ایران کردند و به ارایه گارانتی های نامعتبر پرداختند. به این ترتیب قیمت محصولات اپل در ایران بالا رفت. اگرچه اپل مشتریان خود را در بازار ایران از دست نداد و هر روز بر تعداد این مشتریان افزوده شد.
وقتی که باراک اوباما قوانین تحریم را در سال ۲۰۱۳ بر علیه ایران کمی تغییر داد، اپل اعلام کرد که محصولاتش را به مشتریانی که برای بردن محصولات خود به ایران برنامه ریزی می کنند، می فروشد.
گزارش ها حاکی است که در پی تصمیم برداشتن محدودیت به عنوان بخشی از برنامه آمریکا، اپل و سایر شرکت ها فعالیت خود را در بازار ایران آغاز خواهند کرد.
اپل گزارش داده که فروش محصولاتش به بازار ایران را از ماه اکتبر سال گذشته آغاز کرده است. بر اساس آخرین شایعات اپل قصد دارد به جای ورود مستقیم به بازار ایران، از طریق خرده فروشی های بزرگ و توزیع کنندگانی که در اروپا و آسیا نیز به عنوان نماینده اپل حاضر هستند، در بازار کشورمان فعالیت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :