آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78996
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 12:43
تعداد بازدید : 759

پروانه FCP دو شرکت قطعی شد

نتایج اولیه بررسی تقاضاهای دریافت پروانه ارتباطات ثابت (FCP) در اطلاعیه ای از سوی رگولاتوری اعلام شد.


فناوران- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اطلاعیه ای اعلام کرد: بررسی اولیه 26 تقاضای دریافت شده تا 24 خرداد ماه جاری برای صدور پروانه FCP(ارتباطات ثابت) در کمیته های رگولاتوری به پایان رسید و در مکاتبه ای به متقاضیان اعلام می شود.
براساس این اطلاعیه و نتایج بررسی ها، متقاضیان در پنج دسته قرار می گیرند:
1- تعداد 10 متقاضی شرایط 7 مصوبه شماره 2 جلسه 206 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را ندارد و لذا حائز شرایط صدور پروانه نیستند. این شرکت ها تا پایان وقت اداری 7 مرداد مهلت دارند در صورت لزوم با ذکر دلایل و مستندات درخواست تجدیدنظر کنند.
2-تعداد 10 متقاضی شرایط ماده 7 مصوبه شماره 2 جلسه 206 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را دارند ولی مطابق ماده 8-1 مصوبه فوق دارای سهامداری مشترک با دیگر متقاضیان واجد شرایط ماده 7 هستند، تا پایان وقت اداری 7 مرداد مهلت دارند با انصراف یکی از متقاضیان یا ادغام با هم، در صورت رفع این مشکل به شرط حفظ شرایط ماده 7 مصوبه شماره 2 جلسه 206 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، با ارسال مدارک و مستندات، مراحل صدور پروانه را پیگیری کنند. از این تعداد 3 متقاضی طبق بند 8-2 سهامداری مشترک با دیگر دارندگان پروانه با خدمات موضوع پروانه را دارند که در صورت رفع مشکل بند 8-1 موافقت اصولی 6 ماهه دریافت خواهند کرد.
3-یک متقاضی شرایط ماده 7 مصوبه شماره 2 جلسه 206 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را دارد و مشکل بند 8-1 یعنی سهامداری مشترک با دیگر متقاضیان را هم ندارد، در صورتیکه طبق بند 8-2 سهامداری مشترک با دیگر دارندگان پروانه با خدمات موضوع پروانه را دارد، موافقت اصولی 6 ماهه برای صدور پروانه آنها حاصل است و در مدت اعتبار موافقت اصولی، در صورت رفع مشکل سهامداری مشترک و انجام کلیه اقدامات می توانند پروانه را دریافت کنند.
4-دو متقاضی شرایط ماده 7 مصوبه شماره 2 جلسه 206 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را دارند و هیچ یک از مشکلات سهامداری مشترک بندهای 8-1 و 8-2 را ندارند و صلاحیت عمومی آنها هم تأیید شده است، یک متقاضی، شرکت ثبت شده است که می تواند برای امضاء موافقتنامه پروانه و طی مراحل صدور پروانه اقدام کند و متقاضی دیگر کنسرسیوم می باشد که ابتدا بایستی کنسرسیوم را در اداره ثبت شرکت ها، ثبت کند و سپس برای صدور پروانه اقدام کند.
5-برای سه متقاضی هنوز استعلام های لازم نهایی نشده است که در دست بررسی است و به محض دریافت نتایج به آنها اعلام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :