آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 78997
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 12:44
تعداد بازدید : 798

ارزان ترین و گران ترین پیامک ها

از نوروز امسال به واسطه مصوبه مجلس شورای اسلامی، مبلغ 10 ریال به هزینه هر پیامک اضافه شده تا این رقم به خزانه دولت واریز شود. براساس مصوبه مجلس قرار بر این بوده که این رقم به حساب برخی سازمانها از جمله هلال احمر و سازمان بهزیستی واریز شود.

ایسنا - اما این افزایش تعرفه درحالی صورت گرفته که طبق آمارهای ارایه شده با روی کار آمدن و گسترش دسترسی مردم به نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه استفاده از پیامک کاهش یافته و مردم کمتر از این سرویس استفاده می کنند.
بر اساس این تغییرات از ابتدای فروردین ماه سال جاری تغییراتی در تعرفه پیامک هر یک از اپراتورها ایجاد شده و طبق آخرین تعرفه های اعمال شده درحال حاضر هر سه اپراتور تلفن همراه برای سیم کارت های دایمی خود هر پیامک فارسی را به قیمت 99 ریال محاسبه می کنند.
البته در زمینه پیامک های لاتین در سیم کارت های دایمی تغییرات اندکی درتعرفه های اپراتورها وجود داشته و براین اساس همراه اول و ایرانسل هر پیامک را 232 ریال و رایتل 230 ریال محاسبه می کند.
اما درخصوص سیم کارت های اعتباری نیز اپراتورها تعرفه های متعددی در نظر گرفته اند که در این میان همراه اول برای هر پیامک فارسی سیم کارت اعتباری تعرفه ای معادل 116 ریال درنظر گرفته که این تعرفه در ایرانسل و رایتل به ترتیب به 115 و 99 ریال کاهش می یابد.
هزینه ارسال یک پیامک با زبان لاتین نیز در سیم کارت های اعتباری همراه اول و ایرانسل 274 ریال است که این تعرفه در رایتل تا 230 ریال کاهش پیدا می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :