آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79004
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 13:11
تعداد بازدید : 851

آیا حافظه‌های فلش از بازار حذف می‌شوند؟

سرمایه گذاری 31/5 میلیون دلاری روی حافظه های نانولوله ای

نانترو (Nantero) یکی از شرکت های پیشرو در حوزه الکترونیک مبتنی بر نانولوله ، اعلام کرد، موفق به جلب سرمایه 31.5 میلیون دلاری برای فناوری حافظه NRAM خود شده است. این حافظه می تواند جایگزین حافظه های فلش موجود در بازار شود.

ایرنا - این سرمایه گذاری در راستای موفقیت چشمگیر این شرکت در ارائه فناوری حافظه سریع موسوم به NRAM انجام شده است. این فناوری می تواند نیاز بازار را پاسخ داده و قابلیت های جدیدی به محصولات الکترونیکی اضافه کند.
این حافظه جدید درحال حاضر در چند خط تولید مختلف درحال تولید انبوه بوده وبه گونه ای طراحی شده است که می تواند ظرفیت بالایی داشته و نسبت به محصولات رایج در بازار، مصرف کم و سرعت و دوام بالاتری داشته باشد.
این شرکت قصد دارد تا با استفاده از این سرمایه گذاری جدید، فناوری NRAM را سرعت بخشد و از آن به عنوان نسل جدید حافظه های بازار استفاده کرده و آن را جایگزین فلش و DRAM موجود در بازار کند.
گریگ اشمرگل، مدیرعامل نانترو، می گوید: با این فناوری جدید می توان نسل جدیدی از حافظه های بسیار سریع را به بازار عرضه کرد. فناوری ما
 توسط چند شرکت بزرگ تولیدکننده در جهان در حال توسعه بوده و چند همکار برای کار روی این فناوری داریم.
وی ادامه داد: ما خوشحالیم که فاز جدیدی از تجاری سازی را آغاز کرده و این فناوری را به تولید انبوه رسانده ایم. این فناوری می تواند صنعت الکترونیک را تغییر دهد.
نانترو اخیراً دو مشاور جدید برای پیشبرد اهداف خود استخدام کرده است. استفان لی، از مشاوران جدید این شرکت، می گوید: NRAM پتانسیل تبدیل شدن به حافظه ایده آل بازار را دارد، این فناوری از سرعت و علمکرد DRAM برخوردار است و در عین حال قیمت کمتری دارد. این حمایت مالی می تواند موفقیت دراز مدت نانترو را تضمین کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :