آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79011
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 13:24
تعداد بازدید : 868

موبایل خود را با شمع شارژ کنید!

شارژر جدید و متفاوتی ساخته شده که با استفاده از یک شمع و ۱۵۰ سی سی آب به شارژ گوشی هوشمند یا تبلت ها می پردازد.

خبرگزاری مهر- در زندگی امروز نبود برق حتی برای یک ثانیه نیز غیرقابل تصور است اما گاهی اوقات شرایطی رخ می دهد که دسترسی به برق به دلایل مختلفی مانند اختلال در سیستم برقی، عملکرد نامناسب امکان ندارد. در این مواقع، می توان از شارژر متفاوتی استفاده کرد که نه تنها تجربه جدیدی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد بلکه می تواند به شارژ گوشی های هوشمند نیز بپردازد.
شارژر جدید Candle Charger نام داشته و با استفاده از گرمای محدود حاصل از یک شمع به شارژ می پردازد. این شمع محصول شرکت FlameStower است که پیش از این نیز شارژری را ساخته بود که با استفاده از شعله آتش کار می کرد.
کاربران برای استفاده از این شارژر باید شمع Stower را در یک مخزن آب قرار داده تا اختلاف دما باعث تولید برق شود. سپس کاربران با استفاده از پورتی که روی آن قرار دارد، می توانند به شارژ کردن انواع گجت ها بپردازند. اما یک دستگاه ترموالکتریک Peltier cooler نیز برای Candle Charger در نظر گرفته شده است.این دستگاه نیمه هادی بوده و می تواند اختلاف دمای ایجاد شده را به برق تبدیل کند. اما یک مدار هوشمند خروجی نیز این دستگاه را متناسب با وسیله ای که برای شارژ به خروجی آن متصل می شود، تعدیل می کند. سازندگان این شارژر شمعی معتقدند، برای ثابت نگه داشتن دمای آب باید هر نیم ساعت یکبار آب داخل محفظه تعویض شود اما برای دسترسی به ولتاژ بهتر لازم است هر ۱۰ دقیقه یکبار آب آن عوض شود. بدنه  Candle Charger از آلومینیوم ساخته شده و با قیمتی در حدود ۶۵ دلار عرضه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :