آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79015
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 13:31
تعداد بازدید : 796

درخواست حذف یک میلیون لینک از گوگل

بر اساس یکی از قوانین مصوب اتحادیه اروپا، شهروندان کشورهای عضو این اتحادیه خواستار حذف بیش از 1/1 میلیون لینک از گوگل شده اند.


ایتنا- قانون مذکور گوگل را ملزم می کند درخواست های دریافتی در این زمینه را بررسی کند و لینک های مربوط به شهروندان اروپایی را که به اعتبار و حسن شهرتشان لطمه می زند، حذف کند.  
اروپاییان معتقدند برخی اطلاعات موجود در مورد افراد در فضای مجازی می تواند موقعیت حرفه ای و خانوادگی آنها را به خطر بیندازد و باید لینک آنها از جست وجوگر گوگل حذف شود.
این قانون جنجال های حقوقی و قانونی فراوانی را به همراه آورده و برخی کارشناسان معتقدند می توان از آن برای حذف سوابق سوء برخی افراد هم استفاده کرد. بررسی ها نشان می دهد گوگل در مجموع بیش از ۲۸۱ هزار درخواست برای حذف لینک اخبار و اطلاعات مربوط به شهروندان اروپایی دریافت کرده و از این طریق باید بیش از 1/1 میلیون لینک را حذف کند. گوگل بعد از بررسی لینک های مذکور حدود ۶۰۲ هزار لینک را حذف کرده است. 
در میان مردم کشورهای اروپایی فرانسویان بیش از دیگران درخواست هایی برای حذف لینک از موتور جست وجوهای خود را ارایه کرده اند و یک پنجم کل درخواست ها مربوط به این افراد است، اما از میان این درخواست ها تنها به ۵۲ درصد از آنها عمل شده است. اهالی بریتانیا در رتبه دوم بوده و به ۶۳ درصد از درخواست هایشان عمل شده است.  البته باید توجه داشت که حذف این لینک ها تنها مربوط به دامنه های اروپایی گوگل مانند google.co.uk یا
 google.fr است و دامنه اصلی گوگل یعنی google.com را شامل نمی شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :