آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79025
تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 14:25
تعداد بازدید : 782

موزیلا پشتیبانی از فلش را تعلیق کرد

پس از اظهار نظر مدیر امنیتی فیس بوک مبنی بر کنارگذاشتن فلش، حال نسخه جدید مرورگر فایرفاکس نیز که می توان پس از به روزرسانی از آن استفاده کرد، از فلش پلیر پشتیبانی نمی کند و تمام نسخه های نرم افزار ادوبی را مسدود کرده است.

ایتنا- پس از اظهار نظر مدیر امنیتی فیس بوک مبنی بر کنار گذاشتن فلش از فیس بوک، حال موزیلا نیز با بروزرسانی مرورگر خود، پشتیبانی از انواع نسخه های فلش پلیر را متوقف کرده است. مارک اشمیت، مدیر تیم پشتیبانی فایرفاکس با انتشار توئیتی به این موضوع اشاره کرد که از این پس تمام نسخه های فلش پلیر در مرورگر فایرفاکس مسدود خواهند شد. براساس اطلاعات ارایه شده توسط اشمیت، در صورتی که ادوبی نسخه جدیدی از فلش را با برطرف کردن نقاط ضعف و حفره های امنیتی موجود منتشر کند، پشتیبانی از فلش دوباره بصورت پیش فرض به مرورگر موزیلا اضافه خواهد شد. موزیلا پیش از این نیز امکان استفاده از جاوا، فلش و برخی دیگر از پلاگین ها را به دلیل وجود حفره های امنیتی متوقف کرده بود. 
البته کاربران می توانند در صورت تمایل این ویژگی را که بصورت پیش فرض غیرفعال شده، فعال کرده و از محتوای فلش در سایت ها استفاده کنند. با وجود کشف مشکلات امنیتی متعدد در فلش، همچنان این فورمت و پلاگین فش پلیر یکی از پرکاربردترین ماژول های مورد استفاده در اینترنت است. ادوبی پس از افشای مشکلات امنیتی موجود اقدام به رفع موارد مورد نظر می کند، اما با این وجود کمپانی های بزرگ اینترنتی رفته رفته در حال قطع پشتیبانی خود از این فورمت هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :