آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79047
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 11:53
تعداد بازدید : 884

پرسش کاربران از وزیر ارتباطات

چرا ایران به افغانستان اینترنت ارزان می دهد؟

محمود واعظی به عنوان چهره ای فعال در فضای مجازی علاوه بر رویدادهای صرف این حوزه (ارتباطات و فناوری اطلاعات)، اعیاد را نیز فرصت خوبی برای ارتباطات بیشتر با کاربران فضای مجازی می داند و از این رو بسته به مناسبت روزها، پیام هایی را روی صفحه خود به اشتراک می گذارد.

خبرگزاری تسنیم- محمود واعظی به مناسبت عید سعید فطر را تبریک گفت که متقابلا تبریک اعضای شبکه اجتماعی وی را نیز به دنبال داشت.  علاوه بر این، برخی موضوعات مربوط به اختیارات وزیر ارتباطات نیز مطرح شد که به شرح زیر است:
وزیر ارتباطات: کندی اینترنت در کشور به دلیل افزایش مصرف است؛ با شبکه ملی اطلاعات می خواهید مشکلات را بر طرف کنید؟! با احراز هویت کردن کاربران چه قصدی دارید؟ لابد می خواهید مشکلات پینگ و گرانی اینترنت را حل کنید؟!
کشور علاوه بر بحران تنگ نظری با بحران کمبود پهنای باند رو برو شده است.  می توانیم این موضوع را هم در کیفیت اینترنت هم در رفتار سرویس دهندگان مشاهده کنیم. 
برای کارکنان شرکتی مخابرات فکری کنید.  بر خلاف قانون بین حقوق یک رسمی و یک شرکتی اختلاف زیاد است.  لطفا اقدامی کنید؛ مدیران مخابرات دارند بر خلاف قانون عمل می کنند. 
آقای وزیر کاربر اینترنت را در یابید. هزینه ها گران، کیفیت پایین، سرعت کم، اختلال زیاد، پینگ تعطیل و. . . الان بیشتر از 4 ماه شده که اینترنت به صورت سراسری مشکل دارد بخصوص پینگ؛ در این وضعیت خراب فقط کاربر است که بیش از پیش ضرر می کند. 
سازمان متولی تامین اینترنت کشور یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت، اینترنت جهانی را 25 برابر گران تر در داخل می فروشد. قیمت اینترنت از ورودی بین الملل کشور تا مصرف کننده 25 برابر می شود و این نشان می دهد شرکت ارتباطات زیرساخت گران اداره می شود در حالیکه این شرکت همین پهنای باند را به افغانستان به یک سوم قیمت می فروشد. 
ما به افغانستان هم اینترنت ارزان می دهیم. ماجرای اینترنت ارزان صادراتی هم مانند ماجرای خودروهای ساخت داخل است که همواره شنیده می شود به بهایی بسیار کمتر به کشورهای منطقه صادر می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :