آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79051
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 12:5
تعداد بازدید : 1161

سازمان فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری کرد

سهم فاوا در GDP پس از اجرای برنامه ششم: 8 درصد

افزایش سهم تولید ناخالص داخلی از بخش IT یکی از مباحث مهم در این حوزه است که توجه به بازار تولید محتوا، کمک به رونق بیشتر صنعت نرم افزار و سخت افزار از جمله راهکارهای افزایش این سهم محسوب می شود.

سازمان فناوری اطلاعات- نصرالله جهانگرد دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات در نخستین جلسه کمیته تخصصی خدمات زیر بخش های ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه ششم توسعه  تدوین این برنامه را در بخش  ICT نیازمند بهره گیری از تجارب بین المللی و همراهی نخبگان این عرصه دانست و گفت: نیازمند جلب آرای نخبگان برای تدوین برنامه ششم توسعه در بخش ICT هستیم.
وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات  با توجه به حضورش در سه کارگروه تدوین برنامه ششم توسعه، تکلیف سنگینی را بر عهده دارد و باید در تصمیم گیری ها با بهره گیری از تحلیل های کارشناسانه مناسب ترین تصمیم ها را اتخاذ کند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در زنجیره اقتصاد کشور سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش یافته که در تدوین این برنامه باید به گونه ای عمل کنیم که سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی GDP به هشت درصد برسد.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در این راستا می توانیم انتظار داشته باشیم که در حوزه CT به رشد 5 درصدی برسیم اما دغدغه امروز ما افزایش سهم تولید ناخالص داخلی از بخش IT است.
جهانگرد افزود:  توجه به بازار تولید محتوا، کمک به رونق بیشتر صنعت نرم افزار و سخت افزار راهکارهایی برای افزایش این سهم محسوب می شود.
وی در ادامه مشخص شدن پلت فرم سرمایه گذاری در توسعه دولت الکترونیکی  را در تدوین برنامه ششم امری لازم دانست و گفت: از تمام دستگاه ها و سازمان های مختلف دعوت خواهیم کرد که در جلسات کمیته های تخصصی برنامه ششم توسعه حضور یافته تا چشم انداز روشنی در استقرار دولت الکترونیکی داشته باشیم.براساس این گزارش،  معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات  نیز در این جلسه تاکید کرد: در تدوین برنامه ششم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال تدوین برنامه جامع  با نگاه خاص به رشد فراگیر در این بخش هستیم که بهره مندی آحاد مردم را از این توسعه در بر داشته باشد. 
برات قنبری با تاکید بر این که برنامه ششم مطابق با سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تدوین می شود گفت: در توسعه امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ششم توسعه به حوزه محتوا و خدمات الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید شده است.
وی کسب جایگاه برتر منطقه در توسعه دولت الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات در راستای سیاست های کلی نظام عنوان کرد و گفت: با گسترش اقتصاد دانش بنیان، توانمند سازی بخش خصوصی، مشارکت حداکثری از ظرفیت های بخش خصوصی، تقویت سرمایه های اجتماعی  و انسانی به دنبال رشد اقصاد پایدار و ایجاد اشتغال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم.
وی تاکید کرد: بودجه سال 95 بر مبنای برنامه ششم توسعه تنظیم خواهد شد که بر همین اساس تغییر رویکردی در بودجه خواهیم داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :