آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79055
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 12:11
تعداد بازدید : 1123

5 شرکت بازی ساز رسما دانش بنیان شدند

پس از پایان مهلت ارسال اثر به پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای و دسته بندی آثار، این دوره از جشنواره با 149 اثر ثبت شده وارد مرحله داوری شد.

فناوران- بر اساس آمار منتشره 149 اثر در سایت جشنواره به ثبت رسیدند که شامل 129 بازی رایانه ای و 20 بازی نامه می‎شود و از بین بازی های ارسال شده، 93 بازی به داوری نهایی راه یافته اند.
بر اساس فراخوان جشنواره، آثار بر اساس هشت ژانر استاندارد، دسته بندی و داوری می شوند. امسال با توجه به عدم ارسال بازی در سبک نقش آفرینی، بازی ها در هفت ژانر دسته بندی شده اند که عبارتند از: 15 بازی اکشن، 6 بازی اکشن ماجرایی، 6 بازی ماجرایی، 2 بازی سکوبازی، 10 بازی ورزشی، 48 بازی ساده یا کژوال و 6 بازی مدیریتی.
پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران مهم ترین رویداد فرهنگی در عرصه بازی های رایانه ای کشور است که آیین اختتامیه آن 4 شهریور ماه در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود و طی آن بهترین بازی ایران انتخاب خواهد شد.
خبر دیگر از بنیاد این که اساس سیستم رده بندی شرکت های بازی سازی، پنج شرکت بازی ساز که بالاترین رتبه را دریافت کرده بودند به عنوان شرکت دانش بنیان منصوب شدند.
مسوولیت تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات برای انتخاب به عنوان یک مجموعه دانش بنیان برعهده معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری است که آیین نامه اجرایی توسط هیات وزیران در سال 91 به تصویب رسید.
بر اساس این آیین نامه، شرکت ها و موسسات دانش بنیان از امکانات و حمایت های گوناگونی برخوردار می شوند. از جمله معافیت مالیاتی، استفاده از پارک های علم و فناوری جهت استقرار، قرارگیری در اولویت بالا در مناقصات قراردادهای پژوهشی و فناوری و غیره است که فرصت مناسبی را برای رشد و نمو شرکت فراهم می کند.
بر اساس این گزارش پس از ثبت شرکت های بازی سازی در نظام رده بندی شرکت های بازی سازی در ایران که توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای اجرایی شد، شرکت های بازی سازی بر اساس معیارهای مختلف بررسی شده و در نهایت رده بندی شدند. بر اساس همین رده بندی، پنج شرکت برتر انتخاب شده و روند تایید صلاحیت آن ها به عنوان شرکت های دانش بنیان توسط معاونت حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای عملیاتی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :