آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79057
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 12:16
تعداد بازدید : 745

بازار کامپیوتر در انتظار روزهای روشن

با وجود تداوم روند نزولی قیمت دلار آزاد تا مرز سه هزار و 230 تومان در روزهای اخیر، قیمت کالاهای کامپیوتری تغییری نکرده و فروشندگان همچنان در مقابل کاهش قیمت مقاومت می کنند.

فناوران- افزایش نسبی مراجعه و همچنین منتهی شدن برخی از مراجعه ها به خرید در دو روز گذشته موجب شده است که فروشندگان به امید افزایش حجم تقاضا از بازار در آینده نزدیک زیر
بار کاهش قیمت ها نروند و درنتیجه انتظار خریداران برای کاهش قیمت ها برآورده نشود.
به همین دلیل بیشتر خریداران همچنان در انتظار کاهش قیمت ها پس از توافق هسته ای و لغو تحریم ها و همچنین کاهش قیمت دلار آزاد از خرید خودداری می کنند.
این درحالی است که گروهی که نیاز مبرم به برخی از کالاها دارند و به نظر کارشناسان در مورد به درازا کشیدن زمان برای کاهش قیمت ها اعتماد کرده اند، برای خرید به بازار مراجعه کرده و کالای مورد نظر را خریداری می کنند که همین موضوع موجب شده است فروشندگان بازار در تصمیم گیری برای کاهش قیمت تردید کنند. 
کارشناسان می گویند که در صورت تداوم روند نزولی قیمت دلار آزاد، خواه ناخواه فروشندگان ناچارند که قیمت کالاها را کاهش دهند و خریداران نیز با آگاهی نسبت به این موضوع از خرید سر باز می زنند.
به گفته آنها، البته ممکن است میزان کاهش قیمت در حد ناچیزی باشد، اما همین میزان می تواند نور امیدی در دل خریدارانی باشد که مدتها به دلیل قیمت های گران کالاهای کامپیوتری از خرید کالاهای مورد نظر خودداری می کردند.
کارشناسان می افزایند: اگر چه تا پیش از این به بروز اتفاق های خوب نظیر کاهش قیمت در کوتاه مدت امیدی نداشتیم، اما حالا فکر می کنیم به دوره رونق بازار نزدیک تر شده ایم و همین موضوع برای خریدار و فروشندگان نوید بخش روزهای بهتر در آینده است.
به گفته آنها به احتمال زیاد از حدود ماه آینده شاهد تغییرات جزیی در زمینه قیمت و از حدود شش ماه آینده شاهد تغییرات بزرگ تری خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :