آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79062
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 12:24
تعداد بازدید : 757

نايب‌رييس اتاق بازرگاني ايران و چين:

آثار مثبت توافق دو سال دیگر مشخص می شود

نايب رييس اتاق بازرگاني ايران و چين كاهش موقت قيمت ها در بازار را از پيامدهاي توافق 1+5 با ايران برشمرد و گفت: فقدان مديريت ۱۰۰ميليارد دلار پول بلوكه شده ايران پس از تحريم مخاطره آميز است و بايد انضباط مالي دوران تحريم را حفظ كرد.


فارس- مجيدرضا حريري در خصوص پيامدهاي مثبت يا تهديدهاي احتمالي كه ممكن است پس از انجام توافق هسته اي براي اقتصاد ايران به وجود بيايد، گفت: اتفاقاتي كه در سه سال گذشته افتاد و مسایل هسته اي را به اقتصاد ما وصل كرد، سبب شد تا اقتصاد از منظر سياست ضربه بخورد. از طرفي برخي كارشناسان با نگاه واقع بينانه معتقدند عدم مديريت تحريم ها بيشتر به ما ضربه زد و اميدواريم از اين پس نيز با فرصتي كه به وجود آمده مسایل را مديريت كنيم، چرا كه سومديريت دوباره مي تواند يك سري مسایل تلخ را براي اقتصاد ما رقم بزند. 
عضو سابق هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: شش ماه قبل از شدت يافتن تحريم ها، دولت وقت مي دانست كه چه اتفاقي در حال رخ دادن است، اما از نيمه دوم سال 89 بانك مركزي با تمام اين ها روزانه 5هزار دلار به راحتي در اختيار افراد قرار مي داد يا مي گفت آن قدر سکه عرضه مي كنيم كه سوپرماركت ها هم سکه بفروشند و آنچه موجودي داخل بود را به حراج گذاشتيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :