آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79064
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 12:28
تعداد بازدید : 862

رییس مجمع عالی واردات:

دوران پسا توافق باید با انتقال تکنولوژی مدیریت همراه باشد

رییس مجمع عالی واردات با ارزیابی از حضور هیات تجاری آلمان در ایران عنوان کرد: در مذاکرت مان با هیات های خارجی در دوران پسا تحریم باید به انتقال تکنولوژی مدیریت توجه ویژه داشته باشیم.

ایسنا- محمدحسین برخوردار افزود: حضور هیات های مختلف تجاری در کشور باعث می شود که روابط تجاری ما تنها به چهار یا پنج کشور معطوف نباشد چرا که این کشورها همواره منافع خودشان را در نظر گرفته اند و مسلما تاکنون در مناسبات تجاری با این کشور ها روابط عادی و مطلوب
 نبوده است. وی افزود: در حال حاضر که مشتریان تجاری ایران زیاد شده اند و هیات آلمانی در بالاترین سطح اقتصادی وارد ایران شده است نشانگر این موضوع است که بستر ایران آمادگی دارد که در بخش سرمایه گذاری مشترک و همچنین سرمایه گذاری در زمینه صادرات، پذیرای شرکای
 خارجی باشد. 
برخوردار در خصوص نتایج توسعه روابط تجاری با سایر کشور ها گفت: در زمینه سرمایه گذاری های مشترک می توانیم انتقال تکنولوژی، به ویژه تکنولوژی مدیریتی را دنبال کنیم. متاسفانه به دلیل تحریم های ناثواب در این سال ها تکنولوژی مدیریتی ما هم سطح تکنولوژی بین المللی نیست. نیاز است که ماشین آلات مان را به خطوط جدید تجهیز کنیم تا کارخانه هایمان تبدیل به کارخانه های صادرات محور شوند. 
وی تصریح کرد: دولت باید با هیات های مختلفی که وارد کشور می شوند تنها در زمینه صنایع بزرگ مذاکره نکند، بلکه باید برای صنایع کوچک و متوسط مان نیز برنامه داشته باشیم و با این هیات ها در این زمینه ها نیز مذاکره کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :