آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79078
تاریخ انتشار : 30 تیر 1394 12:46
تعداد بازدید : 676

خودروی گوگل تصادف کرد

گوگل اعلام کرد که یکی از خودروهای بدون راننده این شرکت برای اولین بار دچار یک تصادف منجر به مجروحیت شده است.


ایسنا- در این تصادف یک دستگاه اس یو وی لکسوس که گوگل آنها را به حسگرها و دوربین های پیشرفته مجهز کرده در منطقه ای که بیش از 20 دستگاه خودروی اولیه گوگل بصورت خودکار در حال تردد بودند از پشت مورد اصابت خودروی دیگری قرار گرفت.
گوگل اعلام کرد: سه تن از کارکنان گوگل که در این خودرو حضور داشتند دچار قدری آسیب جزئی شده و به بیمارستان اعزام شدند. همچنین راننده خودروی دیگر نیز از ناحیه گردن و کمر آسیب دید.
در کالیفرنیا در خودرویی که در حال تست شدن است باید فردی پشت فرمان بنشیند تا در مواقع اضطراری کنترل خودرو را در دست بگیرد.
شرکت گوگل به عنوان یک پیشتاز سرمایه گذاری سنگینی را برای خودروهای بدون راننده انجام داده است؛ فن آوری که معتقد است ایمن تر و کارآمدتر از حضور راننده است.
گوگل افزود در شش سال گذشته و طی 1.9 میلیون مایل تست این خودروها، این چهاردهمین تصادف خودروهای بدون راننده گوگل محسوب می شود.
کریس اورمسان، مدیر برنامه خودروهای بدون راننده گوگل گفت: این خودروهای بدون راننده اغلب به شکل عجیبی توسط رانندگان حواس پرت مورد اصابت قرار می گیرند.
اورمسان افزود: تیم وی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا خودروهای بدون راننده میتوانند کاری انجام دهند که رانندگانی را که حواسشان پرت شده را قبل از وقوع تصادف هوشیار کنند. بوق زدن می تواند یک گزینه باشد، ولی اورمسان ابراز نگرانی کرد که این امر باعث آزار ساکنان منطقه تست خودروها شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :