آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79138
تاریخ انتشار : 31 تیر 1394 12:37
تعداد بازدید : 893

جلوگیری از بازار سیاه با فروش الکترونیکی کتب درسی

مسوول کتاب رسانی اداره ‎کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: جلوگیری از بازار سیاه کتاب و آشنایی دانش آموزان با فناوری از مزایای طرح فروش الکترونیکی کتاب های درسی است.


ایسنا- مهدی افسریان در خصوص دیگر مزایای این طرح، عنوان کرد: با این طرح آمارها دقیق می شوند. همزمان با ثبت نام دانش آموزان در مدرسه، والدین دغدغه کتاب درسی را ندارند همچنین وجه کتاب ها به طور مستقیم به حساب تهران و شرکت های مربوطه واریز می شود.
وی ادامه داد: انجام این طرح که برای سال تحصیلی جاری است، از ابتدای تیر ماه در استان آغاز شده و مانند سایر استان های کشور تنها در پایه پیش دانشگاهی انجام می ‎شود اما در استان تهران علاوه بر پایه پیش دانشگاهی در مقطع ابتدایی نیز انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که از این طرح جواب خوبی دریافت شود در سال های آینده در تمام مقاطع، توزیع الکترونیکی صورت خواهد گرفت.
مسوول کتاب رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در این طرح دانش آموزان از طریق سامانه الکترونیکی سناد ثبت نام می کنند و کتاب های درسی خود را سفارش می دهند؛ کسانی هم که دسترسی به اینترنت ندارند، از طریق مدارس می توانند به صورت گروهی ثبت نام کنند.
افسریان تصریح کرد: این طرح چهار مرحله دارد، مرحله اول از یک تا 31 تیر ماه است و مرحله دوم از 20 شهریور ماه آغاز و تا 10 مهر ماه ادامه دارد؛ افرادی که نتوانسته اند در مرحله اول ثبت نام کنند می توانند سفارش خود را در مرحله دوم انجام دهند.
وی افزود: کسانی که دانش آموز نیستند و پشت کنکوری یا علاقه مند به کتاب های درسی هستند نیز، می توانند در مراحل سوم و چهارم که به ترتیب از 20 تا 30 مهر و 14 تا 26 دی ماه است کتاب های خود را سفارش دهند.
افسریان خاطرنشان کرد: فایل «پی.دی.اف» تمام کتاب های درسی از سال 81 تا کنون در سایت اداره‎ کل نظارت و نشر بر توزیع مواد آموزشی chap.sch.ir قرار داده شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :