آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79139
تاریخ انتشار : 31 تیر 1394 12:51
تعداد بازدید : 1003

پرداخت تسهیلات خرید و فروش دارایی های فکری دربورس ایده

صندوق نوآوری و شکوفایی براساس دستورالعمل تصویب شده هیات عامل، تسهیلات حمایتی به متقاضیان واجد شرایط برای خرید و فروش دارایی های فکری مبادله شده در بورس ایده پرداخت می کند.


صندوق نوآوری و شکوفایی- براساس این مصوبه متقاضیان حایز شرایط ذکر شده در دستورالعمل می توانند برای خرید و فروش دارایی های فکری مبادله شده در بورس ایده تسهیلات دریافت کنند.
تسهیلات ویژه فروش دارایی های فکری و دانش فنی و تسهیلات ویژه خرید دارایی های فکری و کسب فناوری از انواع تسهیلات قابل ارایه به متقاضیان است.
تسهیلات ویژه فروش دارایی های فکری و دانش فنی، برای فروش دارایی های فکری ارزش گذاری شده در بورس ایده به شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته و تعهدات بازپرداخت آن به عهده خریدار حقیقی و حقوقی خصوصی یا تعاونی خواهد بود.
تسهیلات ویژه خرید دارایی های فکری و کسب فناوری نیز برای خرید دارایی های فکری ارزش گذاری شده دربورس ایده از سوی شرکت های دانش بنیان از شرکت های خصوصی، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی یا اشخاص حقیقی اختصاص یافته و تعهدات بازپرداخت آن به عهده شرکت دانش بنیان خواهد بود.
بر اساس این گزارش شرایط دریافت تسهیلات خرید و فروش دارایی فکری مبادله شده در بورس ایده شامل این موارد است: 1) فروشنده یا خریدار (سرمایه گذار) دارایی فکری یا هر دو باید یک شرکت دانش بنیان باشد و موضوع دارایی فکری در فهرست مورد تایید کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان قرار داشته باشد، 2) سرمایه گذار یا خریدار دارایی فکری بر اساس مقررات بورس ایده، حق فروش مجدد دارایی فکری مورد نظراز طریق بورس یا سایر ساز وکارها را ندارد و هدف از خرید دارایی فکری اقدام به سرمایه گذاری و تجاری سازی در زمینه مورد نظر خواهد بود، 3) کارگزار واسط ارزیابی و ارزش گذاری دارایی فکری باید در فهرست کارگزاران بازار دارایی های فکری مورد تایید فرابورس برای ارزیابی ایده های قابل معامله در بورس ایده باشد.همچنین بر اساس این دستورالعمل، میزان تسهیلات قابل ارایه از سوی صندوق تمام یا بخشی از ارزش گذاری دقیق دارایی فکری مورد معامله خواهد بود که میزان دقیق آن از سوی کارشناسان و یا کارگزاران صندوق نوآوری پیشنهاد و به تصویب ارکان اعتباری صندوق می رسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :