آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79143
تاریخ انتشار : 31 تیر 1394 13:4
تعداد بازدید : 880

ارایه اینترنت ۵۱۲کیلوبیتی به 25 هزار روستا

مديرکل توسعه و نظارت برخدمات عمومی اجباری فناوری اطلاعات و ارتباطات از آغاز فاز نخست ارتباط رسانی اینترنت خانگی به روستاهای کشور خبر داد.

خبرگزاری مهر- غلامرضا خاكسار با بیان برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای راه اندازی اینترنت خانگی در روستاهای کشور گفت: مناقصه نصب و راه اندازی اینترنت خانگی در ۲۵ هزار روستای کشور اواخر سال گذشته انجام شد و کنسرسیوم های وب و آواسل در این مناقصه برنده شدند.
وی با بیان اینکه قرارداد اجرای این طرح ۲۷ اسفندماه سال ۹۳ به این کنسرسیوم ابلاغ شد، ادامه داد: براساس زمان بندی این قرارداد، این کنسرسیوم یک سال از زمان عقد قرارداد برای اجرای این پروژه زمان خواهد داشت.
خاکسار افزود: هم اکنون طراحی شبکه اینترنت خانگی روستاها با اولویت جمعیتی به اتمام رسیده است و به زودی نصب تجهیزات در این روستاها آغاز خواهد شد.
مديرکل توسعه و نظارت برخدمات عمومی اجباری فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه در این طرح از وندور خارجی برای تولید تجهیزات مخابراتی استفاده شده است ادامه داد: تامین تجهیزات مربوطه از چند وندور خارجی در حال انجام است.وی با اشاره به اولویت جمعیتی در این طرح اضافه کرد: در فاز نخست ارتباط رسانی اینترنت خانگی، روستاهای پرجمعیت و بالای ۳۰ خانوار تحت پوشش قرار می گیرند و در فازهای بعدی ۳۷ هزار روستایی که دارای ۲۰ خانوار هستند صاحب اینترنت خانگی می شوند.
خاکسار زمان خدمات دهی اینترنت خانگی به ۲۵ هزار روستای کشور را از اوایل سال آینده عنوان کرد و گفت: براساس طرح خدمات عمومی اجباری فناوری اطلاعات و ارتباطات حدود ۶۱ هزار روستای کشور باید به تدریج به شبکه اینترنت متصل شود.
به گفته وی اینترنت خانگی روستایی با حداقل سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و مبتنی بر تکنولوژی نسل چهارم ارتباطات پرسرعت LTE در روستاهای کشور تا پایان امسال نصب و راه اندازی می شود و ارایه خدمات دولت الکترونیکی برای روستاییان از این طریق مهیا خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :