آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79295
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 13:20
تعداد بازدید : 1250

صدورنخستین پروانه FCP به نام کنسرسیوم ایران اف-سی-پی

طبق اعلام روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویي در روز ۲۳ تير ۱۳۹۴ صلاحیت عمومی و تطبیق شرایط کنسرسیوم ایران اف-سی-پی با مصوبه FCP تایید و این کنسرسیوم رسما به عنوان اولین کنسرسیوم تایید شده برای اخذ پروانه FCP معرفی شد.

فناوران- بنا به اعلام کنسرسیوم ایران اف-سی-پب، در هفته آینده یک شرکت تجمیعی به همین منظور در اداره کل ثبت شرکت ها به ثبت می رسد و اعضای کنسرسیوم، پروانه FCP را به نام این شرکت اخذ 
خواهند کرد. همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده در مدت 45 روز این کنسرسیوم نسبت به جذب سهامداران متشکل از دارندگان پروانه های قبلی خدمات ارتباطی در قالب این شرکت تجمیعی، طبق اصول مشارکت خود اقدام خواهد کرد.
کنسرسیوم ایران اف سی پی با هدف تجمیع ظرفیت و توانایی های بالغ بر 210 شرکت فعال در این حوزه تشکیل شده و توانسته شرایط فراتر از احراز صلاحیت اخذ پروانه مد نظر رگولاتوری را برآورده کند.
زمان رسمی پیش بینی شده برای دوره فعالیت دارندگان پروانه فعالیت ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (PAP) پس از گذشت ۱۰ سال به پایان رسیده و براین اساس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 206 روز 21/10/1393 اصول حاکم پروانه جدیدی را تحت عنوان ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت ( FCP) مصوب کرد.
طبق این مصوبه دارنده پروانهFCP  می تواند بدون محدودیت تکنولوژی و با رعایت انحصار شبکه زیرساخت و شبکه های ماهواره ای هرگونه سرویس مرتبط با اینترنت و ارتباطات باند وسیع را وفق ضوابط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ارائه کند.
همچنین پس از اتمام دوره انحصار اپراتور فیبرخانگی در نیمه اول سال ۹۵، شرکت های دارنده پروانه FCP مجاز خواهند بود که شبکه فیبرنوری نیز ایجاد کنند.
گفتنی است که تشکیل یک کنسرسیوم فراگیر با این تعداد مشارکت کننده در زمانی کمتر از 2 ماه در صنعت IT  کشور بی سابقه بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :