آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79297
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 13:23
تعداد بازدید : 800

مدیرکل مرکز تجارت و سرمایه‎گذاری سفارت کره جنوبی در دیدار با دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران:

سرمایه گذاری شرکت‎های ICT کره‎ای در ایران نیازمند تسهیل قوانین است

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‏ای تهران در دیدار با مدیرکل مرکز تجارت و سرمایه‎گذاری سفارت کره جنوبی (KOTRA) فصل‎های مشترک همکاری این دو نهاد با هدف تسهیل و توسعه ارتباط اعضای سازمان با بخش ICT کره را بررسی کردند.

فناوران- اصغررضانژاد دبیر سازمان در این نشست با سیونگ اوک کیم، مدیرکل مرکز تجارت و سرمایه‎گذاری سفارت کره جنوبی بر لزوم توسعه روابط مشترک تاکید کردند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‏ای تهران در خصوص فعالیت‎های مشترک صورت گرفته میان دو نهاد همچون برگزاری نخستین سمینار انتقال دانش ICT متخصصان کره‎ای به مدیران ایرانی گفت: خوشبختانه سال گذشته موفق شدیم با همکاری کترا، اولین سمینار آموزشی انتقال دانش فاوا میان مدیران و مشاوران دو کشور را برگزار کنیم؛ اما هدف و انتظار سازمان، برداشتن گام‎های عملی‎تر و جدی‎تر پس از توافق است.
رضانژاد با بیان اینکه فعالیت مطالعاتی سازمان نظام صنفی رایانه‏ای تهران بر بازار ICTکشورهای مختلف آغاز شده، ادامه داد: در ادامه توسعه ارتباط  سازمان با نهادها و تشکل‎های بین المللی فناوری اطلاعات در فاز اول بررسی میزان واردات و صادرات ICT کشور ترکیه و بررسی فرصت‎ها و نیازهای این بازار را در دست مطالعه و بررسی قرار داده‎ایم و تصمیم داریم دامنه این مطالعات را برای کشورهایی همچون کره جنوبی نیز گسترش دهیم.
او با تاکید براینکه پس از رفع تحریم ها، فضا برای همکاری‎های سازمان با نهادها و تشکل های ICT بین المللی کاملا فراهم شده است، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‏ای تهران آماده ارایه کمک‎های پژوهشی درخصوص آمار بازار فاوای ایران و کشورهای منطقه بوده و بسیار علاقه‎مند است به منظور افزایش همکاری اعضا با شرکت‎های ICT کره‏ای، ارتباط مستمری با تشکل‎های مردم نهاد مشابه خود در کره جنوبی برقرار کند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‏ای تهران گفت: سازمان به صورت جدی برنامه عملیاتی همکاری های مشترک خود با کترا را دنبال می‎کند و از  توان ارتباطی خود با نهادهای دولتی  ایران برای رفع موانع بر سر راه تقویت ارتباط کره جنوبی با بازار ICT ایران بهره خواهد برد.
در این نشست، سیونگ اوک کیم، مدیرکل مرکز تجارت و سرمایه‎گذاری سفارت کره جنوبی نیز ضمن ابراز خرسندی از افزایش ارتباط با سازمان و ادامه فعالیت‎های مشترک گفت: خوشبختانه پس از رفع تحریم‎ها، زمینه برای افزایش سطح تماس و ارتباط ما و شرکت‎های ایرانی در حوزه پرمخاطب ICT بیش از پیش فراهم شده است.
کیم با تاکید براینکه هم اکنون شرکت‎های ICT مختلفی از کره جنوبی، برنامه و تقاضای خوبی برای افزایش ارتباط با شرکت‎های ایرانی دارند، ادامه داد: مرکزتجارت و سرمایه‎گذاری سفارت کره جنوبی از تمام توان خود برای توسعه این ارتباط و همکاری‎ها استفاده 
خواهد کرد.
مدیرکل کترا در این رابطه افزود: این مرکز آماده ارایه هرگونه اطلاعات و آمار تحقیقاتی درخصوص بازار ICT کره جنوبی است و تلاش می‎کند دانش فناوری اطلاعات به روز خود را در همایش‎ها و سمینارهای مختلفی علمی به مدیران و مشاوران ایرانی منتقل کند.
کیم درخصوص سرمایه‎گذاری شرکت‎های بزرگ کره ای در ایران گفت: دولت ایران بسیار علاقه‎مند است که شرکت‎های کره‎ای در زمینه ICT  نیز همچون دیگر صنایع خطوط تولید خود را در ایران را‎ه‎اندازی کنند که این سیاست برای اجرا نیازمند تسهیل شرایط و قوانین برای فعالیت برندهای خارجی در ایران است. او با تاکید براینکه برخی قوانین مالیاتی ایران همچنان ریسک سرمایه‎گذاری خارجی در ایران را بالا می‎برد، افزود: البته این قوانین مالیاتی تنها مختص کشوری مانند ایران نیست و قطعا هم اکنون می‏توان به کمک رفع تحریم‎ها و  با تسهیل برخی  قوانین و شرایط کسب و کار در ایران، پایه سرمایه‎گذاری‎های خارجی در ایران را تقویت کرد.
مدیرکل مرکز تجارت و سرمایه‎گذاری سفارت کره جنوبی ادامه داد: کترا برای این افزایش ارتباط و همکاری‎های کره جنوبی با شرکت‎های ایرانی آماده هرگونه مشارکت با نهادهای صنفی تاثیرگذار همچون سازمان نظام صنفی رایانه‏ای و اتاق بازرگانی است.
مرکز تجارت و سرمایه‎گذاری کره جنوبی ( کترا)  سال 43 شمسی در تهران تاسیس شده است. کترا یک سازمان دولتی وابسته به وزارت صنایع کره جنوبی است. این سازمان, دفتر بخش بازرگانی سفارت کره جنوبی در ایران است که در دو حوزه بازرگانی و سرمایه‎گذاری فعالیت می‎کند. از عمده فعالیت‎های بازرگانی این سازمان می‎توان به توسعه و تسهیل ارتباطات تجاری بین بازرگانان ایرانی و کره‎ای، برگزاری سمینارها، نمایشگاه‎های اختصاصی، ملاقات هیات‎های تجاری کره‎ای با بازرگانان ایرانی و اعزام هیات های بازرگانی ایرانی به کره جنوبی جهت بازدید از نمایشگاه‎های تخصصی و ملاقات تجاری با بازرگانان کره‎ای با تسیهلات ویژه نام برد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :