آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79300
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 13:32
تعداد بازدید : 844

با حذف تمام دفترچه‌های کاغذی

کارت هوشمند سلامت از شهریور ماه جای دفترچه بیمه را می گیرد

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: بنابر تصویب شورای عالی بیمه از تیر امسال دو سازمان بیمه خدمات سلامت و تامین اجتماعی با وحدت رویه عمل می کنند و از شهریور امسال نیز تمام دفترچه های بیمه حذف و کارت هوشمند الکترونیکی بیمه جایگزین آن می شود.

ایرنا- تقی نوربخش در همایش ملی سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت افزود: اقدامات دولت در حوزه سلامت به خصوص در یک سال گذشته و بعد از اجرای طرح تحول سلامت چشمگیر بوده و توانسته است سهم مردم از هزینه های درمانی را به شدت کاهش دهد و تعداد افرادی را به خاطر هزینه های درمانی دچار هزینه های خانمانسوز می شدند و از دهک های میانی به دهک های فقیر می رفتند به حداقل ممکن رسانده است.
نوربخش گفت: یکی از مشکلات قدیمی کشور در حوزه بیمه تفاوت سطح پوشش دو بیمه پایه خدمات سلامت و تامین اجتماعی بود که با مصوبه جدید شورای عالی بیمه این مشکل از تیر امسال بر طرف شد و از این پس پوشش این دو بیمه پایه اصلی کشور مانند یکدیگر و با وحدت رویه صورت می گیرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: اقدام بسیار مهم و اساسی دیگر که به عنوان یک خبر خوش در این همایش اعلام می کنم این است که برای یکسان شدن خدمات بیمه پایه در کشور و رفع امکان هر گونه سوءاستفاده از شهریور امسال تمام دفترچه های بیمه پایه حذف می شود و کارت های هوشمند الکترونیکی سلامت جای آن را می گیرد.
براساس این گزارش اجرای این طرح از سال گذشته در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است. با صدور کارت های هوشمند سلامت، دفاتر بیمه ای جمع آوری خواهند شد و از این پس تمامی مراحل درمانی و بیمه ای افراد از طریق کارت های هوشمند انجام خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :