آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79303
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 13:39
تعداد بازدید : 665

خطاب به شرکت ارتباطات زیرساخت و با انتشار مصوبات رگولاتوری

مخابرات اسناد افزایش 20 برابری نرخ مکالمات بین الملل را ارایه کرد

شرکت مخابرات ایران در واکنش به اظهارات مدیر روابط عمومی شرکت زیرساخت که عنوان کرد مخابرات نشانی های غلط می دهد، اسناد ادعای خود را ارایه کرد.

خبرگزاری تسنیم- اواسط هفته پیش بود که مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت برخلاف تصورات (حداقل تصور رسانه ها) بار دیگر بر آتش نزاع با شرکت مخابرات ایران دمید و آن را شعله ور ساخت.
نماینده شرکت زیرساخت در پاسخ به یکی از دلایل مخابرات برای بروز اختلاف حساب 350 میلیارد تومانی با این شرکت بر سر افزایش تعرفه های ارتباطات بین الملل، گفت که ادعای شرکت مخابرات ایران در خصوص 20 برابر شدن تعرفه مکالمات بین الملل عجیب است؛ تعرفه مکالمات بین الملل هموطنان ایرانی در یکسال اخیر به طور متوسط 25 درصد ارزان تر شده و در برخی مسیرهای پر ترافیک نظیر عراق و افغانستان به کاهش 40 درصدی نیز انجامیده است.
مدیر کل روابط عمومی زیرساخت که شاید برای اولین بار باشد در طول نزاع وزارت ارتباطات با مخابرات، حاضر شده اظهاراتش را رسانه ای کند، این را هم گفت که مدیران شرکت مخابرات همانند سایر اپراتورها از این تعرفه ها آگاهی کامل دارند و ارایه نشانی هایی این اندازه غلط برای خودداری از پرداخت حقوق مردم، شگفت انگیز است.
در مقابل شرکت مخابرات نیز دست به رونمایی مصوبات قبلی در ارتباط با تعرفه ارتباطات بین الملل زد تا صحت ادعای خود را ثابت کند.
مخابرات در پاسخ به توضیحات روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر عدم افزایش تعرفه های ارتباطات بین الملل طی سال های اخیر ضمن آنکه افزایش تعرفه ها را حق شرکت زیرساخت دانسته، گفته است: انتقاد ما به عدم تغییر تعرفه های تلفن ثابت است؛ توجه مردم را به جدول مقایسه ای تعرفه های داخل و بین الملل با تلفن ثابت طی سال های 82 و 91 جلب می کنیم.
در جدول شماره یک، تعرفه های تلفن ثابت و بین الملل در سال 82 به شرکت های مخابراتی ابلاغ شده است. براساس این تعرفه ها، هزینه یک پالس تلفن داخلی 44.70 ریال و یک دقیقه مکالمه بین الملل حداقل 1575 و حداکثر 4796 ریال بوده است.
حال آنکه براساس مصوبه 153 مورخ 91/8/28 کمیسیون تنظیم مقررات، هزینه یک دقیقه مکالمه در سطح اول 700 ریال و در سطح شانزدهم 100000 ریال شد؛ در حالیکه هزینه مکالمات داخلی به 30 ریال در یک دقیقه کاهش یافته است.
بنابراین بالاترین نرخ تعرفه بین الملل در سال 1391 نسبت به سال 1382 تا بیش از 20  برابر افزایش را نشان می دهد. امیدواریم خوانندگان محترم خود قضاوت کنند که چه کسی آدرس غلط می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :