آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79319
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 17:44
تعداد بازدید : 838

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی جامع اتاق اصناف ایران

سامانه اطلاع رسانی جامع آنلاین و همراه اتاق اصناف ایران در راستای دسترسی بازاریان به آخرین اخبار و قوانین رونمایی شد.

فناوران- سامانه جامع اطلاع رسانی آنلاین با حضور رییس اتاق اصناف ایران و رییس فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.
این سامانه از دو طریق دانلود از سیستم بازار روی گوشی های تلفن همراه و سامانه سایت اتاق اصناف ایران قابل دسترس است که افراد می توانند از طریق آن به آخرین اخبار روز مرتبط با اصناف، بخش نامه ها و قوانین مرتبط دسترسی داشته باشند.
علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: 8 هزار و 300 اتحادیه صنفی و صدها هزار بنگاه نیاز دارند، تا از خدمات این سامانه هوشمند در سراسر کشور برخوردار شوند.
وی افزود: بسیاری از استان ها در حوزه اصناف از حداقل های قوانین بی اطلاع هستند که اگر این گونه نبود، اکنون شاهد بسته شدن بسیاری از بنگاه های تولیدی نبودیم.
در همین حال رییس فراکسیون اصناف مجلس نیز در این مراسم گفت: متاسفانه علی رغم رکودی که طی 2 سال گذشته بر کشور حاکم است و در همه جای دنیا در چنین شرایطی اولین کاری که می کنند کاهش مالیات است، اما در 2 سال اخیر افزایش مالیات روی داد. شهباز حسن پور افزود: مجلس آمادگی دارد تا نقطه نظرات اصناف را در زمینه های مختلف بشنود و بتواند این مسایل را با کمک اصناف با مسوولان سازمان صنعت، معدن در هر استان و مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی و مالیات کشور در میان بگذارد.
وی در خصوص وضعیت محاسبه مالیاتی طی یک ماه اخیر در کشور گفت: متاسفانه علی رغم رکودی که طی 2 سال گذشته بر کشور حاکم است و در همه جای دنیا در چنین شرایطی اولین کاری که می کنند کاهش مالیات است، اما در 2 سال اخیر شاهد افزایش مالیات و برخوردهای نابجای مالیاتی بوده ایم که به هیچ عنوان زیبنده ایران نیست. حسن پور گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد تا قوانین دست و پاگیر و برخی از قوانینی که نیاز به اصلاح و یا لغو را دارند در تدوین برنامه ششم توسعه با هماهنگی اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون اصلاح شود. وی اضافه کرد: متاسفانه علی رغم کارهای مثبتی که توسط سازمان امور مالیاتی و وزیر اقتصاد در حوزه مالیات انجام شده، اما در دریافت مالیات یا به سراغ کارمندان می رویم یا اصناف، در حالی که باید مالیات را از کسانی که یک شبه با رانت پول هایی را به جیب می زنند یا با واردکردن یک کالای خاص منافعی به دست می آورند، گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :