آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79322
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 17:48
تعداد بازدید : 849

رییس مجمع عالی واردات اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد:

نقش بخش خصوصی در دوران پسا تحریم

رییس مجمع عالی واردات اتاق بازرگانی ایران به تشریح اهمیت نقش بخش خصوصی در دوران پسا تحریم پرداخت و گفت: برخی زیرمجموعه های دولتی به دلیل این که فکر می کنند با اجرایی شدن اصل 44 موقعیت خود را از دست می دهند در مقابل این اصل مقاوت می کنند.

ایسنا- محمدحسین برخوردار درباره دلایل حضور هیات های بلند پایه تجای در ایران اظهار کرد: سفر هیات های بلند پایه هیات های خارجی همچنان ادامه دار خواهد بود، چرا که ایران کشوری است که از آرامش در میان کشور های منطقه برخوردار است و این ویژگی است که برای کشور های سرمایه گذار بسیار حایز اهمیت است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر ایران دارای نیروی کار جوان، انرژی ارزان قیمت و وسعت زمین است، مزایایی که باعث می شود چنین هیات های بلندپایه ای به کشور ما سفر کنند. البته مطمئنا این کشور ها نیازسنجی های لازم را پیش از برداشته شدن تحریم ها انجام داده اند و اکنون چنین سفری به کشور ما انجام می دهند. 
وی تصریح کرد که باید بتوان با شرکت های بزرگی به ایران سفر می کنند قرار دادهای مناسب ایجاد کرد، چرا که این قراردادها می تواند به نفع هر دو طرف باشد. 
رییس مجمع عالی واردات در بخش دیگری از صحبت هایش درباره نقش بخش خصوصی در دوران پسا تحریم گفت: بخش دولتی ایران در سطح کلان این آمادگی را دارد که در دوران پساتحریم نقش پررنگ تری به بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی بدهد تا اصل 44 اجرایی شود، اما برخی زیرمجموعه های دولتی به دلیل این که فکر می کنند با این کار موقعیت خود را از دست می دهند، برای اجرایی شدن این اصل مقاومت می کنند. 
برخوردار افزود: به دلیل این که قوانین کشور از سال های دور تاکنون روی هم جمع شده است، زمانی که یک مدیر کل یا معاون وزیری قصد دارد بخش دولتی را به بخش خصوصی واگذار کند برخی از قوانین موانعی را ایجاد می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :