آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79332
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 18:12
تعداد بازدید : 607

شیوه جدید برای ایجاد شبکه ناشناس پرسرعت

محققان امنیت سایبری روش جدیدی برای ناشناس ماندن در مرور وب ابداع کرده اند که یک شبکه پرسرعت شبیه به تور می سازد.

BBC- تیمی از محققان امنیت سایبری از زوریخ و لندن اعلام کردند که روشی را برای مخفی کردن داده ها یافته اند که سرعت اینترنت را خیلی کم کند می کند.  بسیاری از سیستم های ناشناس کردن کاربران اینترنت کند هستند، زیرا این سیستم ها به دفعات زیادی داده های در حال انتقال را رمزگذاری می کنند و همین امر باعث کندی مرور وب می شود. اما به گفته طراحان این شبکه تور مانند، سیستم جدید رمزگذاری پرسرعت که «هورنت» (Hornet) نام دارد، از نظر تئوریکی می تواند داده ها را با سرعتی معادل 93 گیگابایت در ثانیه منتقل کند. 
هورنت از نظر مفهومی خیلی شبیه به «شبکه روتر پیاز» (The Onion Router) یا تور است که بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند تا فضایی که در حال مرور وب هستند را مخفی نگه دارند. 
تور به این شکل کار می کند که داده ها را شبیه به گره های تصاوفی میان سرورها یا رله هایی که شبکه را می سازند، رمزگذاری می کند. اما با این حال، رمزگذاری و رمزگشایی داده در دفعات زیاد، کل فرآیند را کند می کند و در کل می توان گفت که مرور وب از طریق تور بسیار کند و خسته کننده انجام می شود. محققان امنیتی سازنده شبکه هورنت می گویند: طراحی تور از نظر اجرا و مقیاس پذیری مشکلاتی دارد. زمانی که کاربران از تور استفاده می کنند، رله های بیشتری به این شبکه اضافه می شوند. در حالی که هورنت از این مشکلات جلوگیری می کند و به دور از اینکه چند کاربر از یک شبکه تور مانند استفاده می کنند، می تواند با تغییر روشی که اطلاعات را کنترل می کند و شناسایی مقصد داده ها، زمان انتقال داده را کاهش می دهد. 
آنها می افزایند: با حذف برخی از این فرآیندهای اجرایی، انتقال داده آن هم در شرایط ناشناس ماندن کاربر و همچنین سرعت بالا میسر خواهد شد. 
این محققان همچنین می گویند: این تغییرات در هورنت، این شبکه را از تهدیدات امنیتی –که برای برداشتن ماسک از کاربران تور و شناسایی آنها انجام می شد- نیز ایمن نگه می دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :