آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79335
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 18:21
تعداد بازدید : 641

خبرک

خبرک

  وزارت بهداشت خنده درمانی را تایید کرد
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برای گسترش شادی و خنده در کشور باید فرهنگسازی کنیم، گفت: «خنده درمانی» یک روش علمی و مورد تایید وزارت بهداشت است که سلامت انسان را ارتقا می دهد. به گزارش ایرنا علی اکبر سیاری گفت: خنده و شادی یک نیاز اساسی برای سلامت انسان است. هر انسان، 10 به توان 14 سلول دارد و هنگامی که می خندیم 10 به توان 14 سلول انسان می خندد و هنگامی که گریه می کنیم 10 به توان 14 سلول انسان گریه می کند. وی ادامه داد: وقتی که می خندیم این طور نیست که فقط چهره ما شاد می شود بلکه فعل و انفعالات شیمیایی در بدن صورت می گیرد که تمام سلول های ما شاد و با نشاط می شود و وقتی خشمگین یا غمگین می شویم، تک تک سلول های بدن ما خشمگین یا غمگین می شوند.وی افزود: بررسی های شیوع شناسی در کشور نشان می دهد که از نظر سلامت روان با مشکل مواجه هستیم و حدود 23 درصد جمعیت کشور به یکی از انواع اختلالات روانپزشکی مبتلا هستند که شایع ترین آنها افسردگی و اضطراب است. برای گسترش شادی و خنده در کشور باید فرهنگسازی کنیم، صدا و سیما و همه رسانه های کشور باید وقت بیشتری برای شادی و نشاط در جامعه بگذارند، باید این اعتقاد را در جامعه گسترش دهیم که خندیدن و شاد بودن، هم باعث ارتقای سلامت می شود و هم باعث می شود که به عنوان یک انسان سالم، اخلاق بهتری داشته باشیم و بنابراین خندیدن باعث می شود که به بهشت برویم.

  زمینی ها به دنبال آدم فضایی ها رفتند
یک پروژه تازه برای پاسخگویی به این سوال که آیا در نقاط دیگر هستی آثار حیات وجود دارد یا نه با حمایت پروفسور استیون هاوکینگ شروع شده است.این بزرگترین پروژه در حمایت از جستجو برای یافتن موجودات هوشمند فضایی است. به گزارش بی بی سی در این برنامه ده ساله یک میلیون ستاره نزدیک به زمین برای ردیابی امواج هوشمند زیر نظر گرفته خواهند شد. این پروژه ۱۰۰ میلیون دلاری را گروه بی آی (Breakthrough Initiatives) در انجمن رویال در لندن کلید زد. پروفسور هاوکینگ در این مراسم گفت: شاید جایی در کیهان، حیات هوشمند درحال رصد نورهای زمینی باشد و بداند که به چه معنی است.
حامیان این ابتکار عمل مدعی اند که این بزرگترین جستجوی علمی برای یافتن نشانه های موجودات هوشمند فضایی است. آنها می گویند که وسعت منطقه جستجو ده برابر برنامه های قبلی خواهد بود و طیف رادیویی اسکن شده پنج برابر وسیعتر خواهد بود و ۱۰۰ بار سریعتر هم انجام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :