آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79401
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 12:16
تعداد بازدید : 1349

مرکز شتابدهی نوآوری در پارک فناوری پردیس راه افتاد

«مرکز شتابدهی نوآوری» پس از تایید اساسنامه، فعاليت خود را زیر نظر پارک فناوری پردیس رسما آغاز کرد.

خبرگزاری مهر- مرکز شتابدهی نوآوری در پارک فناوری پردیس با اهداف «ترویج و ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق»، «حمایت از شکل گیری شتاب دهنده ها»، «تیم های دارای ایده و تثبیت ایده آنها به منظور نیل به تشکیل کسب و کار پایدار»، «بسترسازی به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی در زمینه های فناوری»، «تسهیل در تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار » شکل گرفته که به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. 
در اساسنامه «مرکز شتابدهی نوآوری» مشخص شده که برگزاری رویدادهای کارآفرینی در سطح کشور و یا حمایت از برگزاری آنها، ایجاد واحدهای شکل دهی در سطح کشور برای استقرار افراد و تیم های دارای ایده اولیه و کمک به تشکیل و تثبیت تیم و ایده، تلاش برای فراهم آوردن حمایت های قانونی جهت تسریع رشد استارتاپ ها، ایجاد یا پذیرش عضویت شتاب دهنده ها در سراسر کشور و ارایه خدمات و مشاوره های موردنیاز استارتاپ های مستقر در آنها از وظایف این مرکز به شمار می روند.
همچنین نظارت بر کیفیت برگزاری رویدادهای کارآفرینی، شتاب دهنده ها، واحدهای شکل دهی، روند رشد تیم ها و استارتاپ ها و تحلیل مستمر دستاوردها با هدف افزایش کارایی از دیگر وظایف مرکز شتابدهی نواوری هستند.
ارکان این مرکز شامل سازمان موسس، شورای راهبری مرکز و مدیر مرکز است که هر یک، وظایف و اختیارات مرتبط را برعهده 
خواهد داشت. 
اساسنامه مرکز شتابدهی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تایید 
شده است.
براساس این گزارش مراکز نوآوری به عنوان نهادی فعال و موثر در حمایت از افراد خلاق و نوآور در سال های اخیر مورد توجه کشورها واقع شده و عمده مخاطبین آن را دانشجویان و دانش آموزان تشکیل می دهند. مراکز نوآوری محیط هایی مناسب برای پروش ایده های نو و کاربردی است که در تعامل سازنده با دانشگاه و مراکز رشد به فعالیت در زمینه نوآوری و کارآفرینی اشتغال دارند. مركز شتابدهي نوآوري نيز در اين چارچوب ايجاد شده است.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات و جانشین دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات پیشتر وعده داده بود مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات و ارتباطات به زودی افتتاح می شود.
همچنین قرار است مرکز شتابدهی و پردیس محتوای دیجیتالی با هدف توسعه دولت الکترونیکی در استان البرز راه اندازی شود.
در نخستین جلسه بررسی مصوبات سفر استانی وزیر ارتباطات به استان البرز، توسعه زیرساخت های ارتباطی و دولت الکترونیکی، ایجاد مرکز شتابدهی و پردیس محتوا در این استان طرح و بررسی شد.
در این جلسه راهکارهای استفاده از بخش خصوصی در توسعه خدمات ICT مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و قرار شد استان البرز به عنوان پایلوت در زمینه توسعه دولت الکترونیکی از بخش خصوصی استفاده کند.
در بخش دیگر این جلسه با توجه به تاکید وزیر ارتباطات، قرار شد شرکت ایرانیان نت نسبت به ارایه طرح و زمان بندی اجرای پروژه توسعه زیرساخت ارتباطی دستگاه های اجرایی استان البرز اقدام کند.
این جلسه توسط معاونت حقوقی، دولت و امور مجلس وزارت ارتباطات و با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، مدیران ستادی این وزارتخانه، نماینده هیات مدیره شرکت ایرانیان نت و مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری فناپ و توسعه ارتباطات آریانا برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :