آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79404
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 12:23
تعداد بازدید : 735

چه کسانی برای ICT در برنامه ششم تعیین تکلیف می کنند؟

اعضای شورای برنامه ریزی تشکیل شده در بخش ICT به ریاست وزیر ارتباطات معرفی شدند.

تسنیم - پس از اینکه مقام معظم رهبری در نامه ای خطاب به رییس جمهور، سیاست های کلی برنامه ششم توسعه را که از سال آینده باید اجرایی شود ابلاغ کردند، دولت با تشکیل شوراهای برنامه ریزی در بخش های مختلف به سمت طراحی لایحه درخور متناسب با این سیاست ها رفت تا راه رسیدن به اهداف را تسهیل کرده باشد.
این سیاست های کلی بر پایه محورهای سه گانه “اقتصاد مقاومتی”، “پیشتازی در عرصه علم و فناوری” و “تعالی و مقاوم سازی فرهنگی” با در نظر گرفتن واقعیت های موجود در صحنه داخلی و خارجی تنظیم شده تا با تحقق اهداف برنامه ششم، به ارائه الگوی برآمده از تفکر اسلامی در زمینه پیشرفت که به کلی مستقل از نظام سرمایه داری جهانی است، کمک کند.
هم اکنون این سیاست ها از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و دولت مشغول تدوین لایحه برنامه ششم برای تقدیم به مجلس است. برای تدوین بخش های مختلف این برنامه، یک شورای برنامه ریزی تشکیل شده که در بخش ICT ریاست این شورا برعهده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
سایر اعضای این شورا نیز به شرح رییس یا معاون امور ذی ربط در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (به عنوان دبیر شورا)، نماینده معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، نماینده وزیر علوم تحقیقات و فناوری، نماینده وزیر اطلاعات، نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده وزیر صنعت - معدن و تجارت، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی انفورماتیک، رییس مرکز ملی فضای مجازی، رییس سازمان فضایی ایران، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، معاون سازمان صدا و سیما، نماینده اتاق های بازرگانی - صنعت و معدن، کشاورزی، تعاون و تشکل های فنی  مهندسی و سایر تشکل های ذی ربط حسب مورد، دونفر صاحب نظر از نخبگان یا خبرگان برنامه ‎ریزی به انتخاب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و یک نفر صاحب نظر با انتخاب سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :