آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79405
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 12:24
تعداد بازدید : 802

دام هکرها برای مسافران تابستانی!

پلیس فتا به مسافران تابستانی هشدار داد تا در اتصال به اینترنت های هانی پات، باز و رایگان در اماکن توریستی و اقامتی و بین راهی مراقبت لازم را داشته باشند تا در دام هکرها و مجرمان سایبری نیفتند.

پلیس فتا- حمید کیانی سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با توجه به مسافرت های تابستانی گفت: یکی از مواردی که متاسفانه افراد سودجو جهت انجام فعالیت های مجرمانه خود از آن سود می برند دستگاه های خودپرداز است.وی ادامه داد: در این روش افراد با استفاده از شیوه های مختلف روانی، مسافران را فریب داده و به بهانه واریز پول به کارت، کارت به کارت و غیره از مسافران کلاهبرداری می کنند.
کیانی خطاب به شهروندان اظهار داشت: اگر افراد ناشناس تقاضای استفاده از خدمات بانکی به وسیله کارت بانکی شما را داشتند، به هیچ وجه آن را نپذیرید و هنگام استفاده از خدمات بانکی دقت نمایید مشخصات و جزئیات کارت شما برای دیگران قابل مشاهده نباشد.
وی با بیان احتمال سرقتی بودن کارت بانکی که در دست افراد ناشناس و مشکوک قرار دارد، افزود: این کلاهبرداران با بیان اینکه سقف مجاز برداشت بیش از تقاضای آنها است و آنها به کارت شما واریز کنند و شما برداشت کرده و وجه نقد را به آنها بدهید یا به حساب شما واریز کرده (کارت به کارت) و شما به کارت دیگری واریز کنید از شما کلاهبرداری می کنند.این مقام مسوول افزود: با توجه به مسروقه بودن کارت بانکی آن افراد شما دچار مشکل شده و شما باید در برابر قانون و شاکی خصوصی پاسخگو باشید.
کیانی با بیان اینکه نباید برای انجام کارهای غیر ضروری و مهم از اینترنت های هانی پات، باز و رایگان استفاده کرد، گفت: بسیاری از مسافران که لپ تاپ، تبلت و موبایل های هوشمند دارند از اینترنت های هانی پات، باز و رایگان استقبال می کنند و در هر مکانی با سیستم های خود به اینترنت متصل می شوند تا از اخبار و اطلاعات دنیای سایبر بهره ببرند.
سرپرست اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه در اتصال به اینترنت های هانی پات، باز و رایگان کاربران مسافر در اماکن توریستی و اقامتی و بین راهی باید مراقب باشند تا در دام هکرها و مجرمان سایبری نیفتند، گفت: اتصال به اینترنت باز و رایگان بدون رمز عبور در امکان عمومی، به راحتی اطلاعات شما را در معرض رویت کسانی قرار می دهد که به همان منبع اینترنت متصل هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :