آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79423
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 13:4
تعداد بازدید : 759

رییس اتاق اصناف ایران:

سازمان امور مالیاتی به وعده خود عمل نکرد

رییس اتاق اصناف ایران گفت: علی رغم آنکه سازمان امور مالیاتی وعده داده بود، برای روشن شدن وضعیت مالیاتی سال جدید مفاصا حساب مالیاتی سال قبل (۹۲) اصناف را صادر کند، اما هنوز خبری از آن نیست و متهم کردن اصناف در چرخه مالیاتی را نمی پسندم.

فارس- علی فاضلی در مورد آخرین وضعیت صدور مفاصا حساب های مالیاتی سال های قبل که قرار بود، تا پایان تیرماه صادر شود تا مودیان مالیاتی بتوانند بر مبنای آن مالیات سال ۹۳ را بپردازند، گفت: متاسفانه سازمان امور مالیاتی موفق نشده مفاصا حساب طیف عظیمی از مودیان را تحویل بدهد و اینکه بخواهیم اصناف را در چرخه پرداخت مالیاتی کشور متهم کنیم که کمترین نقش را دارند، بی انصافی است و آن را اصلا نمی پسندم.
وی تصریح کرد: اگر اصناف نقش چندانی از پرداخت سهم مالیاتی کشور ندارند، باید پرسید چه دلیل دارد که کشور را به هم بریزند و برخی بنگا ه ها را به خاطر مالیات ببندند و اینکه با برخی سخنان در سازمان امور مالیاتی می خواهند بازار کشور را تحریک کنند، درست نیست.
رییس اتاق اصناف ایران با تاکید بر اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که شعار امسال را همدلی و همزبانی بین دولت و مردم قرار داده اند، گفت: باید این موضوع را سرفصل کار قرار داده تا موضوع به سرانجام برسد.
فاضلی افزود: اگر قرار است دریافت شفاف مالیات منبعی برای کمک هزینه های دولت باشد، باید سازمان امور مالیاتی روندی را پیش بگیرد، تا بسیاری از افراد که با کار واسطه ای و در فضای تاریک اقتصادی فعالیت می کنند، نیز شناسایی شوند، تا فشار مالیاتی تنها بر گردن شرکت های معتبر و آنهایی که سال ها روشن عمل کرده اند، تنها قرار نگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :