آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79433
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 13:20
تعداد بازدید : 775

برای رفع نقایص امنیتی

کرایسلر 1/4 میلیون خودرو را فراخواند

دو متخصص امنیتی توانسته اند کنترل یک خودروی در حال حرکت Jeep Cherokee را از راه دور در دست بگیرند و ثابت کنند که این روزها سرنشینان خودروهای پیشرفته هم از شر هکرها در امان نیستند و این امر می تواند جان میلیون ها انسان که در خودرو در حال حرکت هستند را به خطر بیندازد. همین امر موجب شده که شرکت خودروسازی کرایسلر (Chrysler) به فکر برطرف کردن مشکلات امنیتی سیستم خودروهایش بیفتد و برای این کار فراخوانی داده تا 1/4 میلیون دستگاه خودرو خود را به روز رسانی کند.


رویترز- زمانی که دو متخصص امنیتی به نام های چارلی میلر و کریس والاسک خودروی در حال حرکتی را هک کرده و از راه دور آن را کنترل کردند، ادعا کردند که قادرند تمامی خودروها این سازنده یعنی کرایسلر را در داخل آمریکا هک کنند. البته آنها این کار را فقط در زمانی می توانند انجام دهند که خودرو به شبکه اپراتوری متصل باشد. چارلی میلر در این مورد گفت که تمامی مدل های سال 2014 و مدل های ساخت ابتدای سال 2015 که از امکانات ناوبری uConnect بهره می گیرند، قابلیت هک شدن دارند. 
حال مقامات شرکت کرایسلر برای مقابله با این چالش عظیم یک پچ یا وصله برای حفره امنیتی سیستم uConnect درست کرده اند و از 1/4 میلیون مشتری خودروی خود خواسته اند که به مراکز سرویس خودرو مراجعه کنند تا این حفره را روی سیستم خود نصب کنند. 
گفتنی است که این دو محقق سال هاست که  روی سیستم های کنترل خودروها کار کرده و به دنبال روشی برای اثبات عدم امنیت این سیستم ها هستند. 
این فراخوان اندکی پس از ارایه یک لایحه جدید درباره امنیت خودروها به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده صادر شده است. دو سناتور آمریکایی طی تصویب یک لایحه، خواستار استفاده از استانداردهای جدیدی را برای امنیت خودروها از خودروسازان شده اند. این لایحه همچنین می تواند یک سیستم رتبه بندی امنیتی را برای خودروها ایجاد کند که به مصرف کنندگان کمک می کند خودروهایی که به سختی هک می شوند را شناسایی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :