آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79482
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1394 10:4
تعداد بازدید : 807

وزیر صنعت: فعالیت مرکز تحقیقات مخابرات بیشتر شود

وزیر صنعت گفت: با تدوین برنامه راهبردی مشخص برای صنعت مخابرات می توان چگونگی رشد کیفی، کمی، تکنولوژیکی، میزان صادرات و واردات و تعامل و همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی داخلی و خارجی را به صورت هدفمند تر دنبال کرد.

فناوران- محمدرضا نعمت زاده در کارگروه توسعه صادرات غیرنقتی که با موضوع بررسی مسایل و مشکلات فرآروی صادرات صنعت مخابرات و با حضور فعالان و صاحبنظران این صنعت برگزار شد، اظهار کرد: ضرورت حمایت از تولید داخل یکی از موضوعات مهمی است که همواره به آن توجه داشته ایم و تلاش می کنیم تا در این جلسات به طرح جامعی از چگونگی رشد و ارتقا صنعت مخابرات دست یابیم. وی این صنعت را جزو صنایع دانش بنیان و پیشرفته خواند که می تواند علاوه بر اشتغالزایی رشد ارزش افزوده بیشتری را به دنبال داشته باشد.
او در ادامه با دعوت از صاحبنظران، اساتید فن و فعالان این بخش از صنعت کشور تصریح کرد: ما آمادگی هر نوع همکاری برای پیشبرد اقدامات را داریم لذا از شما فعالان این عرصه تقاضا می کنیم در این راه با ارائه راهکارهای اجرایی و عملیاتی، ما را یاری رسانید. 
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه تاکید کرد و افزود: رشد تکنولوژی و فناوری همپای تغییرات جهانی موضوعی است که در این صنعت بسیار حائز اهمیت خواهد بود از این رو می توان با فعال کردن مرکز تحقیقات مخابرات به این مهم کمک کرد.
در این نشست که با حضور جمعی از نمایندگان فعالان این صنعت، انجمن و سندیکای صنایع مخابراتی و برخی اساتید دانشگاه برگزار شد، بحث و تبادل نظر در مورد چگونگی حل مشکلات صورت گرفت و راهکارهای لازم برای توسعه صنعت مخابرات ارایه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :