آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79901
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1394 13:27
تعداد بازدید : 837

نادلا: با ویندوز ۱۰ عصر جدیدی از راه رسیده است

مراسم رونمایی از تازه ترین سیستم عامل ساخت مایکروسافت موسوم به ویندوز ۱۰ برگزار شد و مدیرعامل این شرکت عرضه این ویندوز را به معنای آغاز عصری جدید برای کاربران رایانه های شخصی دانست.


ایتنا- عرضه ویندوز 10 در سراسر جهان از امروز آغاز می شود و کاربران نسخه های اصل و غیرتقلبی ویندوزهای 7 و 8.1 می توانند این ویندوز حدودا 3 گیگابایتی را به رایگان بر روی رایانه های خود بارگذاری کنند.
کارشناسان معتقدند با توجه به عرضه انبوه سیستم عامل های رایگان یا ارزان قیمت مانند آندرویید، مک مایکروسافت هم سیاست خود را تغییر داده و دیگر به ویندوز به عنوان یک محصول پولساز نگاه نمی کند، بلکه قصد دارد آن را به پلاتفورمی برای کسب درآمد از دیگر خدمات خود مبدل کند. 
ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت ویندوز 10 را سنگ بنایی بزرگ برای مایکروسافت دانسته است. این آخرین بار خواهد بود که ویندوز به این شکل عرضه می شود و از این به بعد به جای عرضه نسخه های تازه از ویندوز، تنها برای به روزرسانی این نرم افزار اقدام می شود و در ماه ها و سال های آتی بخش های مختلف ویندوز به تدریج به روز می شوند. یکی از مهم ترین امکانات ویندوز 10 دستیار صوتی کورتاناست که قرار است با سیری اپل و گوگل ناو در گوگل رقابت کند. 
مدیرعامل مایکروسافت از فرصت رونمایی از ویندوز 10 برای کنایه زدن به گوگل هم استفاده کرد و گفت این شرکت اطلاعات خصوصی کاربران را به آگهی دهندگان می فروشد. اما مایکروسافت به جای این کار نرم افزار و ابزار به کاربران می فروشد و کاربران هم به آنها برای انجام کارشان اعتماد می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :