آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79955
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 12:55
تعداد بازدید : 1076

رونمایی از سرویس موبایلی هم خون یار

همزمان با هفته انتقال خون، در مراسمی در سازمان انتقال خون سرویس نوآورانه هم خون یار رونمایی شد.

فناوران- اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد در این مراسم که جمعی از مدیران همراه اول، سازمان انتقال خون و اصحاب رسانه، حضور داشتند، سرویس جدید «هم خون یار» با هدف گسترش فرهنگ اهدای خون سالم و مستمر که با مشارکت سازمان انتقال خون و همراه اول ایجاد شده است، رونمایی شد.
سرویس نوآورانه هم خون یار (بر بستر پیامک، USSD  و اپلیکیشن)، متشکل از یک نرم افزار و همچنین کد USSD است که به معرفی مراکز انتقال خون کشور می پردازد و اهداکنندگان با استفاده از آن می توانند بر اساس منطقه محل سکونت خود، به آخرین نشانی مراکز فعال انتقال خون دست یابند.
در این مراسم بهمن آصفی مدیرکل نوآوری و توسعه کسب و کار همراه اول با بیان اینکه رونمایی از این سرویس همزمان با هفته انتقال خون جای بسی خوشحالی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه اپراتور اول بیشترین مشترک تلفن همراه کشور را داراست، این مشترکان سرمایه ملی تلقی شده و ما برآنیم که در کنار ثروت آفرینی، بتوانیم مسؤولیت اجتماعی خود را در موضوعات ملی و انسانی انجام دهیم. وی افزود: همراه اول با ارایه این سرویس، بانک اطلاعاتی گسترده ای از خیرین و اهدا کنندگان خون ایجاد می کند که این افراد از این طریق، هم آموزش ببینند و هم خون سالمی را به نیازمندان اهدا کنند.بر این اساس این بانک اطلاعاتی می تواند در مواقع خاص کاربرد یابد و در لحظه، خون را در اختیار فرد مورد نیاز در هر منطقه قرار دهد.
آصفی گفت: این پروژه بر بستر پیامک،USSD  و اپلیکیشن راه اندازی شده است که مراحل آزمایشی آن طی شده و امروز بصورت رسمی رونمایی می شود.
 وی تأکید کرد: همراه اول آمادگی دارد در راستای ارایه خدمات انسان دوستانه، روابط خود را با سازمان انتقال خون گسترش دهد. وی افزود: ارایه این خدمت بر بستر USSD  اقدامی پیشتاز در کشور است و مشترکان اپراتور اول بصورت کاملا رایگان می توانند از طریق USSD از آن بهره برداری کنند. 
همچنین از آنجا که حجم اپلیکیشن موبایلی هم خون یار، کم است، دانلود آن وقت گیر نیست.
همچنین همزمان با هفته جهانی المپیک و ورزش های همگانی، همایش تفریحی - ورزشی پیاده روی خانوادگی توسط کمیته ملی المپیک و فدراسیون ورزش های همگانی، با حمایت همراه اول برگزار شد. 
در این همایش که به مناسبت هفته جهانی المپیک برگزار شد، بیش از ۵ هزار نفر شرکت کننده، از درب غربی باشگاه انقلاب در یک مسیر ۳ کیلومتری، حد فاصل بزرگراه نیایش تا خیابان سئول (فدراسیون ورزش های همگانی) را پیاده طی کردند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :