آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79958
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 12:59
تعداد بازدید : 982

محصولات اپل در بازار ایران گران شد

به نظر می رسد تا به حقیقت پیوستن پیش بینی کارشناسان در مورد روند نزولی قیمت محصولات برند اپل باید تا ماه های پس ازبعد از برداشته شدن تحریم ها صبر کنیم. فعلا که در بازار شاهد رشد قیمت محصولات اپل هستیم.

فناوران- بر اساس بررسی های صورت گرفته بیشترین رشد قیمت مربوط به آیفون و آی مک های این برند است.
فعالان بازار می گویند: علت رشد قیمت محصولات اپل در بازار ایران، افزایش قیمت دلار است و در صورت کاهش نرخ دلار آزاد قیمت این محصولات نیز کاهش می یابد.
یکی از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که موجودی محصولات این برند به ویژه گوشی در بازار کاهش یافته است می گوید: در ماه های گذشته به دلیل اینکه این امیدواری وجود داشت که قیمت دلار کاهش یابد، بسیاری از واردکنندگان از ثبت سفارش و واردات محصولات اپل به کشور خودداری کردند.
 به گفته وی، کاهش تقریبی نرخ دلار آزاد در هفته های گذشته احتمال کاهش قیمت ها را افزایش داد. اما ناگهان دلار روندی صعودی در پیش گرفت و قیمت محصولات این برند نیز به دلیل کاهش موجودی و رشد قیمت دلار افزایش یافت.
فعالان بازار در مورد روند قیمت ها در بازار می گویند که قیمت محصولات این برند نسبت به ماه گذشته در حدود 50 تا 150 هزار تومان، بسته به نوع وظرفیت محصول افزایش یافته است.
برخی از کسبه هم به بهانه کاهش موجودی از فروش کالا خودداری می کنند که البته از نظر کارشناسان این اقدامی بیهوده است که تنها موجب بی اعتمادی به بازار می شود.
کارشناسان می گویند: دیر یا زود قیمت ها در بازار منطقی شده و قیمت محصولات اپل هم کاهش می یابد.
آنها به خریداران توصیه کردند که تحت تاثیر برخی از اخبار جهت دار قرار نگرفته و اگر در حال حاضر نیاز ضروری به محصولات گران قیمت ندارند فعلا برای خرید 
صبر کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :