آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79961
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 13:3
تعداد بازدید : 946

رده بندی ۶ گانه اینتل برای پردازنده ها

اینتل قصد دارد بازار پردازنده ها را دستخوش تغییراتی مثبت کند و به همین دلیل اقدام به ایجاد ۶ بخش مجزا برای تعیین موقعیت در بازار و قیمت گذاری برای پردازنده ها کرده است.

رایورز- نخستین رده در این میان به بازی های کامپیوتری و به صورت کلی ساختارهای نیازمند به پردازش های سنگین مربوط است. در جایگاه دوم نیز پردازنده های مورد نیاز برای پخش و پردازش موسیقی و یا فایل های ویدیویی با کیفیت بالا حضور دارند. رده سوم هم مربوط به دستگاه های All in One و در چهارمین رده نیز شاهد حضور مینی پی سی ها هستیم.
از جمله نکات جالب اینجا است که تنها یکی از این شش رده به پشتیبانی مستقیم از گوگل کروم خواهد پرداخت ولی هر ۶ رده برای پشتیبانی از نسخه های سیستم عامل ویندوز طراحی شده اند.
بر اساس این گزارش در ماه آینده میلادی شاهد عرضه و رونمایی محصولاتی جدید در سری K از پردازنده های اینتل خواهیم بود. این امر موجب می شود که عرضه سری جدید این شرکت یعنی Skylake-S و Skylake-U و همچنین چیپ ست های B150 و B170 به ماه سپتامبر (دو ماه بعد) موکول شوند.سری Skylake هم در ماه های پایانی سال ۲۰۱۵ (پاییز) روانه بازار مصرف خواهد شد و در ماه های نخست سال آینده میلادی نیز شاهد عرضه پردازنده های ۶ هسته ای و ۸ هسته ای این شرکت خواهیم بود که با نام Broadwell-E شناخته می شوند.این پردازنده ها با پشتیبانی از چیپ ست X99 و حافظه DDR4 می توانند بسیار سریع تر از پردازنده های امروزی اینتل عمل کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :