آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79968
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 13:9
تعداد بازدید : 965

اعزام رایزنان بازرگانی ایران به 8 کشور

مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: تا پایان ماه جاری و حداکثر در هفته اول شهریور ماه، رایزنان بازرگانی ایران به ایتالیا، امارات، الجزایر، کنیا، اقلیم کردستان عراق، شانگهای چین، ویتنام و عمان اعزام می شوند که تعداد کشورهای دارای رایزن بازرگانی به 20 مورد خواهد رسید.

ایسنا- رضا عباسقلی با بیان اینکه بر اساس مجوز سال 88 هیات دولت می توانیم 30 پست رایزنی در 30 کشور داشته باشیم، اظهار کرد: در حال حاضر در 12 کشور شامل آذربایجان، عراق، ارمنستان، ترکیه، چین، افغانستان، پاکستان، ونزوئلا، لبنان، قزاقستان، هندوستان و آفریقای جنوبی رایزنان ایران مستقر هستند. وی افزود: در استان هرات افغانستان، بصره عراق، آستاراخان روسیه، بلاروس و نیجریه، رایزنان ایران معرفی شدند و اقدامات لازم در وزارت امور خارجه در این زمینه در حال انجام است. 
مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت ادامه داد: در روسیه و ترکمنستان هم به زودی رایزنان مربوطه انتخاب و برای انجام کارهای اداری به وزارت امور خارجه اعلام می شوند که با این حساب در مجموع در 27 کشور رایزن خواهیم داشت. 
مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه با توجه به موضوعات مربوط به توافقات هسته ای تصور می کنیم باید نوع نگاهمان به اروپا نسبت به زمان تحریم متفاوت باشد، بیان کرد: در نظر داریم با دو دفتر در اروپا ارتباط برقرار کنیم که هنوز کشورهای مربوطه در این زمینه مشخص نشده اند. البته در ایتالیا پست رایزنی داشتیم و تصور می کنیم در دو کشور دیگر اروپا نیز بتوانیم فعالیت کنیم. وی درباره بزرگ ترین مشکلات رایزنان در زمان تحریم توضیح داد: رایزنان در زمان ملاقات با بخش خصوصی و دولتی کشورها آنها را برای سرمایه گذاری و تولیدات مشترک ترغیب کرده و قرار ملاقات می گذاشتند اما آنچه باعث می شد آنها حضور پیدا نکنند، شرایط سیاسی حاکم بر روابط ما با اتحادیه اروپا و آمریکا یا خود این کشورها بود. 
عباسقلی از دیگر مشکلات را بحث نقل و انتقال پول از طریق حساب های بانکی دانست و افزود: به دلیل مشکلات انتقال پول، رایزنان نمی توانستند راهی پیدا کنند که سرمایه گذاری داشته باشند و از طرفی تبلیغات منفی برای سرمایه گذاری و حضور در ایران وجود داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :