آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79980
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 13:34
تعداد بازدید : 1054

رییس شورای هماهنگی بانک‎ها:

برخی بانک ها تا ۲۸ درصد هم سود می دهند

در حالی که برخی گزارش‎ها نشان دهنده تخلف نظام بانکی از تعیین حداقل سود پرداختی و سود تسهیلات است، رییس شورای هماهنگی با تایید این موضوع گفته است تجدید نظر در نرخ سود بانکی فعلا زود است.

تسنیم- عبدالناصر همتی، رییس شورای هماهنگی بانک ها با تاکید بر اینکه فعلا برای تجدیدنظر در نرخ سود بانکی زود است، گفت: گزارش هایی رسیده که حکایت از آن دارد که برخی بانک ها سودهای ۲۷-۲۸ درصدی هم می دهند.
 همتی در پاسخ به اینکه با توجه به گذشت سه ماه از آخرین تصمیم شورای پول و اعتبار برای نرخ سود بانکی آیا بانک ها و بانک مرکزی پیشنهادی برای تغییر نرخ سود به شورا ارائه داده‎اند؟ گفت: فعلا زمینه ای برای کاهش نرخ سود بانکی وجود ندارد.
وی تغییر نرخ سود را نیازمند فراهم بودن شرایط دانست و گفت: با توجه به اینکه تغییراتی در پیش نیازهای تغییر نرخ سود رخ نداده نمی توان درباره تغییر این نرخ تصمیم خاصی گرفت.
رییس شورای هماهمنگی بانک‎ها گفت: تغییر نرخ سود از وظایف بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است و اگر این دو نهاد به این جمع بندی برسند که نرخ سود باید تغییر کند، ما حتماً از تصمیم آنها تبعیت می کنیم.
همتی در خصوص وضعیت فعلی نرخ سود در نظام بانکی، افزود: گزارش های رسیده نشان می دهد که خیلی از بانک ها نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت نمی کنند.
مدیرعامل بانک ملی در همین ارتباط گفت: برخی از بانک ها هستند که نه تنها نرخ های بالاتر از روزشمار مصوب می دهند بلکه سود سپرده های یکساله شان نیز 27-28 درصد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :