آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 79985
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1394 14:3
تعداد بازدید : 964

حمله سایبری به چین، روی میز دولت آمریکا

دولت آمریکا با متهم کردن چین به سرقت اطلاعات خصوصی آمریکایی ها در فضای مجازی اعلام کرد که اکنون امکان حمله متقابل سایبری به این کشور در دست بررسی است.


CNN- پیش تر رسانه های غربی گزارش داده بودند که هکرهای چینی به اطلاعات ذخیره شده در پایگاه های اداره مدیریت و برنامه ریزی دولت آمریکا (OPM) دست یافته و اطلاعات خصوصی بیش از 4 میلیون نفر از آمریکایی ها را در اختیار گرفتند. حال دولت آمریکا اعلام کرده که امکان حمله متقابل سایبری به چین را با استفاده از ابزارهای گوناگونی منتفی نمی داند. یکی از مسوولان عالی رتبه کاخ سفید گفت: ما باید از اقدامات مخالفان مان در فضای مجازی جلوگیری کنیم.با این حال، هنوز معلوم نیست که آیا حمله متقابل صورت خواهد گرفت یا نه. اداره مدیریت و برنامه ریزی دولت آمریکا اعلام کرده که به تحقیقات در این زمینه با شرکت وزارت امنیت داخلی و FBI ادامه می دهد.
 آمریکا در مقابل هک آسیب پذیر است
آمریکا در حالی برای چین شاخ و شانه می کشد که دیوان محاسبات آمریکا اعلام کرد که شبکه های برق نظامی آمریکا نسبت به حملات سایبری آسیب پذیر هستند.دیوان محاسبات آمریکا با بیان اینکه شبکه های برق این کشور در معرض حملات سایبری قرار دارند، گفته است که این آسیب پذیری ممکن است منجر به شکست عملیات و تاثیر منفی بر ماموریت های نظامی شود. جو بوکارد، ناخدای بازنشسته نیروی دریایی آمریکا در این باره گفت: وزارت دفاع در مورد این آسیب پذیری آگاه است و تلاش می کند تا آن را برطرف کند، اما تا زمان رفع آن، هنوز این مساله جدی است. وی که یکی از معاونان شورای امنیت ملی است، افزود: آسیب پذیری سامانه های کنترل صنعتی نظامی بیش از یک دهه است که شناخته شده و البته این مشکل سرانجام حل خواهد شد. این مساله برای امنیت ملی بسیار جدی است و حتی روی پایگاه های نظامی تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 او درباره آمادگی نیروی دریایی در امنیت سایبر چنین گفت: نیروی دریایی در مورد خطرهای بالقوه ی امنیت سایبر برای زیرساخت های آب و برق آگاه است و برای تامین و حفاظت از دارایی های نظامی تلاش می کند. با توجه به این مطلب، ما نمی توانیم جزییات اقداماتی را که برای حفاظت از این دارایی ها است، قید کنیم.بوکارد گفت: ما می توانیم اطمینان دهیم که حفاظت از زیرساخت های نیروی دریایی یک اولویت است.وی به راهبرد جدید امنیت سایبر پنتاگون اشاره کرد و گفت: پنتاگون در این راهبرد به ساخت ظرفیت های لازم برای دفاع ملی در برابر حملات سایبری مانند دفاع از شبکه ها، داده ها و سامانه های وزارت دفاع اشاره کرده است. همچنین پنتاگون حمایت سایبری از عملیات نظامی و برنامه های این بخش به عمل می آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :