آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80078
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1394 11:48
تعداد بازدید : 849

سامانه ثبت نام از مشمولان قانون کار راه افتاد

یک مقام مسوول کارگری از آغاز به کار سامانه ثبت نام از کلیه مشمولان قانون کار کشور خبر داد و گفت: به منظور تشکیل بانک اطلاعاتی، افراد باید شماره تلفن ثابت و کد شهر محل زندگی خود را پیامک کنند.

خبرگزاری مهر- هادی ابوی از آغاز به کار سامانه پیامکی ثبت نام از کلیه مشمولان قانون کار کشور به منظور تشکیل اولین بانک اطلاعاتی شاغلان کارگری کشور خبر داد و گفت: تمامی افرادی که مشمول قانون کار کشور هستند، باید اطلاعات مربوط به شماره تلفن ثابت و کد شهر محل زندگی شان را به شماره ۳۰۰۰۱۶۳۳ پیامک کنند.
این مقام مسوول کارگری با بیان اینکه سامانه هوشمند شناسایی کلیه شاغلان کشور به صورت پایلوت از مشهد در هفته گذشته آغاز به کار کرده است افزود: با ارسال اطلاعات اولیه از سوی شاغلان، کلیه نیروهای کارگری و مشمول قانون کار کشور شناسایی می شوند.
ابوی خاطرنشان کرد: فرایند بعدی این است که اطلاعات ارایه شده از سوی شاغلان راستی آزمایی می شود و سپس آنها می توانند در سایت کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران ثبت نام کنند. در مرحله آخر کارت هوشمند به نام هر مشمول قانون کار تهیه و به وی تحویل می شود.
وی کارت های هوشمند را حاوی اطلاعات شغلی افراد، اطلاعات بیمه ای و مسایل مربوط به شغل دانست و گفت: همچنین از این طریق می توان انجام برخی حمایت های دولتی را برای نیروهای مشمول قانون کار دنبال کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :