آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80082
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1394 11:51
تعداد بازدید : 908

80 درصد ارتباط دستگاه های اجرایی با زیرمجموعه ها برقرار است

معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات گفت: بخش اختصاصی شبکه ملی اطلاعات، ارتباط دستگاه های اجرایی با زیرمجموعه است و این ارتباطات در کشور 80 درصد برقرار شده و دیگر مجموعه ها به دلیل مشکلات فنی متصل نشده اند.

ایسنا- علی اصغر انصاری در همایش معرفی شبکه ملی اطلاعات و خدمات مرکز داده استان کرمان افزود: تحقق شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباط فضای مجازی کشور نیازمند شبکه ای متشکل از زیرساخت های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملا داخلی، شبکه ای با قابلیت عرضه انواع خدمات امن به کلیه کاربران و شبکه ای پرظرفیت، پهن باند و با تعرفه رقابتی است.
او گفت: تلاش این است که برخی از عقب افتادگی ها را در بخش ارتباطی و زیرساختی حل کنیم.
معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات افزود: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه در حوزه فناوری اطلاعات، نمونه جدیدی است و تاکنون به این صراحت نیامده است.
وی افزود: بند 32 در این زمینه اشاره شده به کسب جایگاه برتر منطقه در توسعه دولت الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات و در این زمینه ماموریت ها کاملا تفکیک شده است.انصاری تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات یک برنامه زودگذر قانون برنامه نیست که عبور کنیم، در حال حاضر به عنوان یک برنامه راهبردی در سطح کلان کشور مطرح است و به عنوان یک سیاست از سوی مقام معظم رهبری و شوراهای مربوطه دنبال می شود.
وی بیان کرد: بخش عمده شبکه ملی اطلاعات، شبکه های ارتباطی موجود در کشور است و در بهره برداری از این شبکه دو گونه عمل می کنیم که یکی از این بهره برداری ها، عمومی است و همین اینترنت در دسترس مردم است.وی افزود: یکی از تعاملات هدفمند و موثر بین المللی فضای مجازی، ارتباط گیری و دادن اطلاعات و گزارش ها در زمان خودش است و این امر در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم تاکید شده است.
وی ادامه داد: ایجاد درگاه های خدمات الکترونیکی، انتقال میزبانی درگاه های اینترنتی به مراکز داده امن داخلی، ایجاد شبکه های اختصاص بر بستر شبکه ملی اطلاعات، ایجاد سامانه های الکترونیکی و یکپارچگی پایگاه های اطلاعات در بستر شبکه ملی اطلاعات، از جمله تکالیف دستگاه های اجرایی در سطح ملی و استانی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :