آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80089
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1394 11:56
تعداد بازدید : 921

پیوستن 2 هزار صرافی به جرگه صرافان مجاز کشور

معاون نظارت بانک مرکزی: دلالان ارز تقلبی به مردم می‎فروشند

معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام خبر پیوستن 2 هزار صرافی به جرگه صرافان کشور در آینده ای نزدیک گفت: روزانه به طور متوسط 30 تا 40 پرونده تاسیس صرافی جدید بررسی و پردازش می شود.

روابط عمومی بانک مرکزی-  حمید تهرانفر افزود: در بانک مرکزی به روی متقاضیان جدید تاسیس صرافی باز است و مهلت تعیین شده (28 مرداد 94) مربوط به صرافان قدیم است و صرافانی که برای نخستین بار اقدام به فعالیت می کنند را شامل نمی شود.
وی اظهار داشت: تاکنون نام 450 صرافی مجاز در سایت بانک مرکزی درج شده و 400 صرافی دیگر هم تا پایان مهلت 28 مرداد 94 تقاضایشان به سرانجام می رسد و نام آنها در سایت بانک مرکزی درج خواهد شد.
معاون نظارتی بانک مرکزی ضرب الاجل 28 مرداد 94 را غیرقابل تمدید عنوان کرد و افزود: انتظار داریم صرافان در اولین فرصت تقاضای خود را برای تمدید مجوز اعلام کنند.
تهران فر در خصوص صرافی هایی که پروانه خود را از اتحادیه صنف طلا و جواهر گرفته‎اند،گفت: طی سال های اخیر قانونگذار اجازه این امر را به اتحادیه طلا وجواهر نداده و قرار بر این شد که تمام صرافی ها از بانک مرکزی مجوز بگیرند.
وی ادامه داد: طبق ماده 96 قانون برنامه پنجم مرجع تخصصی اعطای مجوز و نظارت به صرافی‎ها بانک مرکزی است و اتحادیه صرافان هم طی اطلاعیه‎ای اعلام کرده صرافی‎هایی که دارای پروانه از اتحادیه صنف طلا و جواهر هستند به بانک مرکزی مراجعه کنند و از آن جا مجوز بگیرند که خیلی‎ها مراجعه کردند و برخی هم که مراجعه نکرده‎اند دیگر عذرشان پذیرفته نیست و اتمام حجت شده است.
تهران فر همچنین از مردم خواست خرید و فروش ارز را از طریق کارگزاران مجاز انجام دهند و اضافه کرد: دلالان ارزی بسیار کارشان خطرناک است و به دفعات شکایاتی به بانک مرکزی آمده و در پاره‎ای موارد ارزی که دلالان به مردم داده اند، ارز تقلبی و جعلی بوده است.
وی به اقدامات بانک مرکزی و نیروی انتظامی در برخورد با دلالان ارزی اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی با برنامه ریزی دقیق در بهمن و اسفندماه سال گذشته در چند نوبت بازار را از وجود دلالان پاک کردند و این کار  با درایت و با برنامه ریزی منسجم همچنان ادامه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :