آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80101
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1394 12:6
تعداد بازدید : 1070

بازار محدود اما پرمخاطب ابزارهای پوشیدنی در ایران

ساعت، دستبند و دیگر هیچ!

اگر چه ابزارهای پوشیدنی تنها در حد ساعت و دستبندهای هوشمند به بازار ایران راه یافته اند، اما گویا همین میزان خریداران ایرانی را قانع کرده است.

فناوران- بر اساس اعلام فعالان بازار کامپیوتر این ابزارها در یک سال اخیر مورد توجه قرار گرفته و از محبوب ترین کالاهای بازار حوزه دیجیتال به شمار می آیند.
فعالان بازار کامپیوتر و تجیهزات دیجیتال با اشاره به محبوبیت بیشتر ساعت های هوشمند نسبت به دستبندها می گویند: بیشتر مخاطبان ساعت و دستبندهای دیجیتال نوجوانان و جوانان و البته خانم ها هستند که البته کاربران زن از دستبندها استقبال بیشتری کرده و همچنین به طراحی ظاهری اهمیت بیشتری می دهند تا مولفه هایی چون قیمت. 
محمد ریاحی، یکی از فعالان بازار در این زمینه می گوید: در شرایط فعلی بازار ابزارهای پوشیدنی ایران را ساعت و دستبند تشکلیل داده است و در بازار ما از سایر گجت ها که در بازارهای جهانی عرضه می شود خبری نیست. وی می افزاید: اگر هم اثری از گجت های دیگر نظیر کلاه، دستکش، انگشتر و زیورآلات هوشمند نیز به کشور باز شود به صورت مسافری و محدود وارد بازار شده و مخاطبان خاصی نیز دارند.
به گفته وی، اما وضعیت ساعت و دستبندهای هوشمند فرق می کند و این کالاها در بازار ایران به خوبی شناخته شده و محبوب هستند. وی می افزاید: از لحاظ ویژگی های کاربردی اکثر ساعت های موجود در بازار از عهده وظیفه اصلی خود که اعلام تماس و پیامک هاست برآمده و برخی قابلیت های بیشتری چون شمارش گام های کاربر، اندازه گیری ضربان قلب و حرارت بدن را دارند. از نظر وی دستبند و ساعت های هوشمند جدیدتر دارای ویژگی های کاربردی فراوان تری است و به همین دلیل مورد توجه کاربران جوان و نوجوان قرار گرفته است.
این فعال بازار افزود، در حال حاضر ساعت و دستبندهای سونی مخاطبان زیادی دارند که علت این موضوع تنوع بالای قیمت ساعت و دستبندهای هوشمند این برند است.
این فعال بازار با اشاره به قیمت گران ساعت های هشومند اپل نیز می گوید: اگر چه این محصول پس ازمدت ها انتظار به بازار عرضه شده، اما مخاطب عمومی ندارد و به نظر هم نمی رسد که قیت گران علت این استقبال سرد باشد.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید بر این موضوع که ساعت های هوشمند سونی در بازار فروش بالایی دارند می گوید: البته سامسونگ، موتورولا و برندهای دیگری نیز در این زمینه حضور پررنگی در ایران دارند. اما سونی اقبال بلندتری در بازار ایران دارد.
فعالان بازار با اشاره به این موضوع که این کالاها در رده گران قیمت ها قرار دارند می گویند: به نظر می رسد با کاهش قیمت ها ابزارهای پوشیدنی محبوبیت بیشتری در بازار بیابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :