آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80124
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1394 12:28
تعداد بازدید : 973

خودروسازان آلمانی کسب وکار نقشه نوکیا را می خرند

خودروسازان آلمانی از جمله BMW، آئودی و دایملر در یک رقابت جدید و شدید برای ارتقاء سرویس های مکان یابی شان که یکی از کلیدی ترین فاکتورهای خودروهای بدون سرنشین است، حدود 3 میلیارد دلار هزینه کردند تا کسب وکار سرویس نقشه نوکیا را بخرند.

رویترز- این سه شرکت بزرگ خودروسازی اجبارا با هم متحد شد اند تا بتوانند کسب وکار سرویس نقشه نوکیا را که «اینجا» (HERE) نام دارد را از آن خود کنند. سرویس نقشه نوکیا تقریبا برای هر پلات فورمی عرضه شده است و کاربران زیادی در مقایسه با سرویس نقشه گوگل، رضایت بیشتری را نسبت به نوکیا نشان داده اند. اکنون با خرید این سرویس توسط شرکت های خودروسازی این نوید به گوش می رسد که خودروهای آینده نیز شاهد استفاده از این سرویس باشیم. نام شرکت هایی از جمله مایکروسافت و اپل نیز در نام شرکت هایی که تمایل به خرید داشتند، دیده شد، اما گویا قیمت اعلام شده از سوی نوکیا مورد توافق قرار نگرفته است. 
این سرویس در ازای دریافت مبلغی در حدود 3 میلیارد دلار فروخته شده و پیش بینی می شود که قرارداد آن در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی نهایی شود و پس از آن نیز نوکیا سود حاصل از این فروش را اعلام خواهد کرد.
با انتشار این خبر، نوکیا تمرکز خود را روی خرید آلکاتل قرار خواهد داد که امید می رود این شرکت را به یکی از اصلی ترین ارایه دهندگان تکنولوژی شبکه بدل کند.
مجموعه نقشه هیر اکنون در حدود 6 هزار و 454 نفر کارمند دارد. ناگفته نماند که این سرویس در نیمه نخست امسال میلادی درآمدی بالغ بر ۶۰۶ میلیون دلار و سود عملیاتی 30/7 میلیون دلار را عاید نوکیا کرد. در سال گذشته نیز، کسب وکار نوکیا در حوزه نقشه ها درآمدی 1/07 میلیارد دلاری برای آن داشت، اما به خاطر جریمه مالیاتی سنگینی که بر آن تحمیل شد، با زیان عملیاتی 1/36 میلیارد دلاری همراه بود.
دیه تر زشچه (Dieter Zetsche)، مدیر اجرایی دایملر در این مورد گفت: با مشارکت در خرید این سرویس، قصد داریم این سرویس را برای سازندگان، تامین کنندگان و مشتراین این صنعت مستقل کنیم. 
راجیو سوری، رییس هیات مدیره و مدیر عامل نوکیا نیز گفت: با این اقدام، تغییر شکل نهایی نوکیا را رقم زدیم. پیش تر نیز شبکه های زیمنس نوکیا را یکپارچه سازی کردیم، بخش تولید دستگاه های موبایل خود را به فروش رساندیم و حالا قراردادی را در مورد هیر به امضا رسانده ایم که به باورمان بهترین قدم برای سهامداران، مشتریان و کارکنان شرکت خواهد بود. ما در ادامه سعی داریم که تمرکز خود را روی ادغام شدن مان با آلکاتل قرار دهیم و تردیدی نیست که پس از نهایی شدن این قرارداد نوکیا یک شرکت احیا شده خواهد بود که پیشرفته ترین فناوری ها و سرویس های شبکه دنیا را در اختیار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :