آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80125
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1394 12:30
تعداد بازدید : 1062

طراحی بازی مذاکره با طالبان

در بحبوحه گفت وگوهای صلح دولت افغانستان و طالبان، یک بازی موبایلی ساخته شده که کاربران به وسیله آن می توانند با روند این مذاکرات همراه شوند.

بی بی سی- دو طراح افغان، بازی موبایلی را طراحی کرده اند که در آن کاربران می توانند با روند گفت وگوهای صلح دولت افغانستان و نمایندگان گروه طالبان همراه شوند.
این فراخوان کنایه ای به روند طولانی گفت وگوهای صلح دولت با گروه طالبان است. در این بازی، کاربر نقش کبوتر صلح را برابر مردی خشمگین که با خمپاره انداز روی شانه اش در حال شلیک به طرف اوست، بازی می کند.
این بازی با نام “ناراضی” به تازگی وارد دنیای اپلیکیشن های آندرویید شده است. ناراضی اشاره به گروه طالبان است که حکومت افغانستان از آن به عنوان “برادران ناراضی” یاد کرده است.مهدی امینی، کاریکاتوریست و محمد انور اسفندیاری، انیمیشن ساز افغان این بازی موبایل را طی سه ماه طراحی و تولید کرده اند.امینی می گوید این اپلیکشن تلفیقی از خلاقیت انیمیشین و کاریکاتورهای اوست که در قالب یک بازی موبایل ارائه شده است. آنها این بازی را به صورت رایگان در گوگل پلی بارگذاری کرده اند و دلیلش هم این است که از ساخت این بازی هدف تجاری ندارند بلکه می خواهند پیام خود را منتقل کنند.
این بازی در حال حاضر فقط برای سیستم عامل آندرویید تولید شده و سازندگان آن تصمیم دارند آن را برای سیستم آی ا اس اپل نیز طراحی کنند.
مهدی امینی که ایده و تصویرپردازی این بازی از اوست فکر می کند که گفت وگوهای صلح دولت افغانستان با طالبان “شبیه یک بازی کامپیوتری است و توسط طراحان و برنامه نویسان ماهری برای جغرافیای افغانستان طراحی شده است.»
این یک بازی اکشن دو بعدی است که کاربر در طول آن یک کبوتر صلح را هدایت می کند و باید بتواند بدون آنکه آسیبی به این پرنده برسد ماموریت را به انجام برساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :