آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80153
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1394 12:52
تعداد بازدید : 946

وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با رسانه‌های تصویری:

تعداد کاربران اینترنت در دوسال گذشته 17 میلیون افزایش یافت

با وجود گذشت بیش از سه ماه از مشکلات عمده شرکت مخابرات و ایجاد اختلاف نظرها میان این شرکت و وزارت ارتباطات، مسوولان دولتی از جمله وزیر ارتباطات همچنان ترجیح می دهند حرفی درباره مخابرات به میان نیاورند.


ایسنا- وزارت ارتباطات که پیش از این از وزارتخانه های فعال کشور بوده و حداقل در طول هفته دو برنامه با حضور وزیر داشت، بیش از یکماه است که نشستی با خبرنگاران ترتیب نداده و حضور محمود واعظی در این یک ماه در مراسم ها تنها به حضور استانی البته بدون حضور خبرنگاران تخصصی حوزه محدود بوده است. اما دیروز به یمن ورود هیات اقتصادی آذربایجان قرار بر آن بود که پس از دیدار اولیه وزرای دو کشور، نشستی خبری با حضور وزیر ارتباطات و خبرنگاران حوزه برگزار شود. نشستی که اگرچه برگزار شد، اما ساعت پایان آن زودتر از ساعت شروع اعلام برنامه به رسانه های مکتوب بود.
در این مراسم نیز اغلب خبرنگاران موفق به حضور پیش از موعد نشده و هنگامی که به وزارت ارتباطات رسیدند واعظی و مهمانان او مجموعه را برای دیدار با وزیر نفت ترک کرده بودند.
البته دو یا سه خبرنگار خوش اقبال پیش از موعد رسیده بودند و موفق شدند پس از پایان این مراسم سوالاتی کوتاه از وزیر ارتباطات بپرسند. آقای وزیر هم در پاسخ به خبرنگار رسانه مکتوب حاضر اینگونه اعلام کرد که تنها به سوالات مرتبط با موضوع جلسه امروز پاسخ خواهد داد اما گویا اقبال خبرنگاران صدا وسیما بیشتر بوده و آنها به یمن همراه داشتن دوربین موفق شدند که سوالاتی در حوزه فیلترینگ هوشمند و وضعیت اینترنت را مطرح کنند.
محمود واعظی در این گفت وگو که بعد ا فیلم آن در اتفاقی بی سابقه از طریق روابط عمومی در اختیار رسانه های مکتوب قرار گرفت، به ارایه توضیحاتی درباره وضعیت سرعت و کیفیت اینترنت پرداخت و گفت: در رابطه با سرعت اینترنت انتظارات مردم در حال افزایش است، چرا که در دو سال گذشته تعداد کاربران کشور حدود سه میلیون و 200 نفر بود که اکنون این رقم به بیش از 20 میلیون نفر رسیده است.
وی ادامه داد: در این میان هیچ محدودیتی برای دسترسی به اینترنت در خصوص مسایل پژوهشگاهی و اقتصادی در نظر نگرفته ایم و در دانشگاه های ما نیز محدودیت هایی وجود ندارد. برهمین اساس امیدواریم تولید محتوا در آینده افزایش پیدا کند. وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرد: طی یکسال گذشته پیشرفت محسوسی در حوزه تولید برنامه های نرم افزاری توسط دانشمندان ایرانی صورت گرفته است.
واعظی در بخشی از صحبت های خود نیز به ارایه توضیحاتی درباره وام وجوه اداره شده پرداخت و گفت: در حال حاضر 28 میلیارد تومان به 76 شرکت اختصاص داده شده و همچنان مهلتی برای تمدید ثبت نام در این حوزه در نظر گرفته شده است و این آمادگی وجود دارد که تا سقف 120 میلیارد تومان در این حوزه اختصاص پیدا کند.
وزیر ارتباطات که پس از گذشت چندین ماه همچنان ترجیح داده بود درباره مخابرات و وضعیت آن سوالی را پاسخ ندهد در این باره تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که قرار شده است در این زمینه جلساتی گذاشته شود.
به گزارش فناوران، آمار کاربران اینترنت در کشور از آن دست آمارهایی است که همواره از سوی کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته است. به اعتقاد کارشناسان هم اکنون تعریف درستی از کاربر اینترنت در کشور وجود ندارد چرا که در برخی از تعاریف مورد استناد سازمان آمار کاربر اینترنت به فردی گفته می شود که حداقل یک ساعت در طول سه روز آنلاین بوده باشد. این درحالی است که این تعریف اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرو و حتی در حال توسعه منسوخ شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :