آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80164
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1394 13:3
تعداد بازدید : 956

با وجود به نیمه رسیدن فصل تعطیلات

بازار کنسول ها کساد است

فصل اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان به نیمه رسیده، اما بازار سرگرمی های دیجیتال و به ویژه کنسول های بازی با رونق فاصله زیادی دارد.

فناوران- گویا بی ثباتی قیمت موجب کاهش تقاضا در بازار کنسول های بازی و همچنین ابزارهای مکمل کنسول ها شده است. 
بر اساس اعلام فعالان بازار کامپیوتر، تغییرات قیمت دلار در هفته گذشته موجب شده است که قیمت کنسول های بازی نیز تغییر کند.
البته آنها معتقدند که تا پیش از اعمال تغییرات قیمت هم بازار روزهای خوبی را سپری نمی کرد و تقاضا برای کنسول های بازی وجود نداشت.
علی شافعی، یکی از فعالان بازار تجهیزات بازی در پاساژ کامپیوتر پایتخت با تایید این موضوع می گوید: معمولا در ایامی مثل شب عید یا فصل تابستان بازار خرید و فروش کنسول های بازی و به صورت کلی تجهیزات سرگرمی رونق می گیرد. اما امسال به وقوع اتفاق هایی بازار این کالا بسیار بی رونق تر از قبل شده است.
به گفته وی، اصلی ترین علت رکود حاکم بر بازار این کالاها انتظار خریداران برای کاهش قیمت هاست. 
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که وضعیت بازار ابزارهای مکمل بازی هم وضعیتی مانند کنسول های بازی دارد، می گوید: در حال حاضر چشم همه به روند قیمت هاست و تا زمانی که تغییراتی در قیمت کالاها اعمال نشود، وضعیت بازار به همین منوال خواهد بود.
البته گروهی از فعالان بازار با اشاره به اینکه بازار مشتریان خاص خود را در هر شرایط دارد اعلام می کنند که برای برخی از خریداران ویژه که قیمت فاکتور مهمی به حساب نمی آید انتظار کاهش قیمت معنی ندارد و این افراد هستند که موجب شده اند چراغ برخی از فروشگاه ها در دوران رکود بازار روشن بماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :