آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80166
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1394 13:10
تعداد بازدید : 925

تغییری دیگر در جایگاه غول‌های گوشی‌ساز

شیائومی جای اپل را در چین گرفت

در حالی که اپل توانسته بود جایگاه نخست فروش گوشی در چین را به خود اختصاص دهد، اما این بار شیائومی این عنوان را از اپل ربود.

فناوران- اپل نه تنها از چند سال پیش توانست جایگاه اول یا دوم را در بسیاری از بازارهای دنیا به خود اختصاص دهد، بلکه در چین هم که بزرگ ترین بازار دنیاست، جایگاه شماره یک را در اختیار گرفت. اما ظاهرا عمر فرمانروایی اپل به عنوان بزرگ ترین عرضه کننده گوشی های هوشمند در چین بسیار کوتاه بود؛ چراکه شیائومی بیشترین سهم از بازار گوشی های هوشمند این کشور را به خود اختصاص داد.
بنابر گزارش منتشر شده توسط Canalys، شیائومی که به عنوان اپل چینی هم شناخته می شود، در طول سه ماهه دوم سال جاری میلادی موفق شد 15/9درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند چین را به خود اختصاص دهد و رتبه یک این بازار بزرگ را در اختیار بگیرد. علاوه بر شیائومی، هواوی دیگر کمپانی چینی نیز از فرصت استفاده کرده و با گذر از اپل خود را به رتبه دوم رسانده است. هواوی با کسب 15/7 درصد در رتبه دوم و اپل در رتبه سوم قرار دارد. در میان پنج تولید کننده بزرگ چین باید به نام سامسونگ و ویوو نیز اشاره کرد.
شیائومی اگرچه مدت زمان زیادی نیست که وارد بازار موبایل دنیا شده و قدمت آن به حدود 4 سال می رسد، اما توانسته با استراتژی های جدید سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد.
در مدت زمان کمی که این کمپانی به عرصه موبایل وارد شده، توانسته طرفداران زیادی به خود جذب کند. این شرکت با سیاست هایی همچون گشنگی بازار و پیش فروش محصولاتش جایگاه ویژه ای در بازار چین به خود اختصاص داده است. 
بر اساس گزارش IDC، بازار بکر چین مثل گذشته نیست و در آینده نزدیک کمپانی ها با رقابتی شدید سعی خواهند کرد تا سهم یکدیگر را در این بازار با ارایه محصولات رقابتی تصاحب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :