آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80174
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1394 13:21
تعداد بازدید : 892

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

تولیدکنندگان محصولات های‎تک آماده سرمایه‎گذاری در ایران می‎شوند

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران پیش بینی کرد که با رفع تحریم‎ها و روند روبه رشد بهره‎گیری از انواع رایانه و تجهیزات ارتباطی از سوی مردم، تولیدکنندگان جهانی انواع محصولات های تک، ایران را به عنوان یکی از مهم‎ترین مقاصد خود برای سرمایه‎گذاری در این زمینه انتخاب خواهند کرد.

ایرنا- سیدمهدی میرمهدی کمجانی با بیان اینکه تاکنون وجود تحریم‎ها اجازه ورود سرمایه‎گذاران خارجی برای تولید برخی از رایانه‎ها از جمله لپ تاپ و تبلت در ایران را نمی‏داده است، افزود: با رفع این موانع و اشتیاق زیاد ایرانی‏ها در استفاده از جدیدترین محصولات،تولیدکنندگان مطرح جهان برای حضور در بازار ایران ترغیب خواهند شد.
وی با بیان آنکه برندهای مطرح جهانی با اطلاع از منافع و درآمدهای سرشار و برگشت سریع سرمایه، آماده فعالیت در ایران هستند، افزود: تولید مشترک با ایران سرمایه‎گذاری‎های آنها را تضمین خواهد کرد.
میرمهدی کمجانی با بیان اینکه اکنون تولیدات ایران در زمینه تبلت و لپ تاپ مطلوب نیست، افزود: با ورود سرمایه‏گذاران و انتقال تکنولوژی، ایران می‏تواند در این زمینه به پیشرفت‎های چشمگیری دست یافته و علاوه بر نیاز بازار داخلی، بخش از مازاد تولید را به صادرات اختصاص دهد.
وی با تاکید بر اینکه تولید انواع رایانه اعم از لپ تاپ، تبلت و قطعات مورد نیاز در این بخش نیاز به سرمایه‎گذاری های سنگین دارد، گفت: جذب سرمایه‏گذاران خارجی باید اولویت اول برای تولید این محصولات در کشور باشد زیرا آنها می‎توانند با بهره‎گیری از هزینه‎های پایین تولید و همکاری با ایرانی‎ها بازار جدید و بزرگی را برای تولیدات خود ایجاد کنند.
رییس اتحادیه فنآوران رایانه با بیان آنکه در دوران تحریم بخش بزرگی از ارز کشور برای واردات این نوع کالا از کشور خارج می‎شد، تصریح کرد: توسعه سرمایه‎ گذاری و تولید مشترک ضمن جلوگیری از خروج ارز، نه تنها فرصت‎های شغلی متنوعی برای جوانان کشور فراهم خواهد کرد بلکه سبب تقویت اقتصاد ملی خواهد شد.
وی سرمایه‎گذاری مشترک به صورت 50، 50 و یا 51 درصد طرف ایرانی و 49 درصد طرفی اروپایی را گزینه‎های مطرح در تولید این گونه محصولات دانست و تاکید کرد: برندهای مطرح جهانی در این بخش به دلیل جذابیت‏های بازار ایران از این شیوه سرمایه گذاری استقبال خواهند کرد. 
میرمهدی کمجانی عنوان کرد: اکنون بخش زیادی از تولیدکنندگان ایران در این زمینه آماده همکاری با شرکت‎های بین المللی هستند و خود را برای سرمایه‎گذاری مشترک آماده کرده‏اند. 
وی با تاکید بر اینکه ایرانیان جایگاه ویژه ای در میان تولیدکنندگان مطرح کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت دارند، تصریح کرد: این جایگاه ارزشمند، تولیدکنندگان را واداشته از هم اکنون به فکر ورود به بازار کشور باشند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :