آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 80177
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1394 13:24
تعداد بازدید : 909

مدیران دولتی در استفاده از گوشی های هوشمند دقت کنند

از چندی پیش اخباری مبنی بر منع برخی قشرهای جامعه از جمله مدیران دولتی در استفاده از گوشی های هوشمند منتشر شده است. با این حال هنوز ابعاد این موضوع به درستی بررسی و تبیین نشده است.

ایسنا- به گفته نصراله جهانگرد، لازم است برای آنکه در کشور به نظم بهتری برسیم، ارتباطات کارکنان دولت از جمله ایمیل های کاری هم از ایمیل های شخصی جدا شود و برای استفاده دولتی و کاری حتما از ایمیل های رسمی که سرور آن ها در داخل کشور است
 بهره بگیریم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات همچنین یادآورشد: احتمالا مطلع هستید یکی از چالش هایی که هیلاری کلینتون به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا با آن مواجه شده بحث استفاده از ایمیل شخصی برای مبادله برخی اطلاعات دولتی است.
وی ادامه داد: به عبارت دیگر در آمریکا که مهد فناوری های اینترنتی است مدیر دولتی در نقل و انتقال اطلاعات کاری خود اجازه ندارد از هر محیطی استفاده کند.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به صحبت هایی که چندی پیش درخصوص منع استفاده مدیران دولتی از گوشی های هوشمند مطرح شده بود، گفت: لازم است مدیران دولتی در استفاده از گوشی های هوشمند دقت کنند، بخصوص در کارهای اداری لازم است مسایل امنیتی کاملا رعایت شود چراکه احتمال دسترسی حداقل چهار گروه به اطلاعات موجود روی یک گوشی هوشمند وجود دارد.وی در ادامه با بیان اینکه اپراتور ارایه دهنده خدمات تلفن همراه، شرکت سازنده گوشی، شرکت های تولیدکننده نرم افزارهای نصب شده روی گوشی و در نهایت شرکت ارایه کننده اینترنت همه به اطلاعات مختلف روی گوشی افراد امکان دسترسی دارند، توضیح داد: بر همین اساس لازم است مدیران و کارشناسان ارشد دولتی اطلاعات کاری خود از فیلم و عکس گرفته تا اسناد و مطالب مختلف را روی دستگاه های ارتباطی شخصی نگهداری نکنند و برای مکالمات با محتوای محرمانه نیز بهتر آن است که گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار نگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :